U14 neudržela proti Znojmu vedení! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 neudržela proti Znojmu vedení!

Starší žáci U14 se v sobotu 14.září doma utkali v pátém divizním kole s týmem Znojma.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S -  1.SC ZNOJMO 2:2(2:0)

Do utkání jsme vstoupili náporem. Soupeře jsme rychle napadali na jeho vlastní polovině. Nám se dařila kombinační hra, z které jsme v 10 minutě šli brankou Fandy Hlaváče do vedení. I  když jsme měli hru i nadále pod kontrolou , soupeř začal hrát s větším důrazem. V 28. minutě se před vápnem uvolníl Páťa Stoček a střelou pod břevno navýšil skoré na 2:0 . Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně. V 42. minutě měl velkou šanci opět Páťa Stoček,. Přímý kop z 16 metrů skončil bohužel na zdi. Znojmo jsme pustili do zápasu sami. V 45. minutě po obrovské hrubce naší defenzívy včetně brankaře, snížil na 2:1. Od této chvíle se nám přestalo dařit. Kluci byli nervózní, kazili jednoduché přihrávky . Přechodová fáze byla velice pomalá. Soupeř nás přehrával i v osobních soubojích. V 55. minutě nás mohl uklidnit Dominik Čejka . Po rohovém kopu byl na zadní tyči zcela osamocen, ale bohužel jeho hlavička šla nad branku soupeře. V 59. minutě po dlouhém nákopu do  pokutového území hosté využili  našeho nedůrazu a vyrovnali na 2:2. V posledních minutách měl soupeř ještě jednu velkou příležitost, ale tentokrát byl Zdenda Vokoun na svém místě.

Branky : Hlaváč, Stoček
Sestava : Vokoun - Koutník, Čejka, Tůna, Vavřínek - Šimon, Stoček(55. Mikíšek), Seknička, Hlaváč - Toman, Holec ( 88. Šerejch)