U14 přivezla z Líšně těsné vítězství! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 přivezla z Líšně těsné vítězství!

V sobotu 28. září se starší žáci U14 představili v Brně.

SK LÍŠEŇ - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 3:4(1:3)

K dalšímu diviznímu utkání jsme do Brna odjeli pouze s jedenácti hráči. Na nepříliš kvalitním terénu jsme začali velmi aktivně. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Dařilo se nám napadat domácí rozehrávku. Velice aktivně si počínal na levé straně záložní řady Šimon Hladík, ale po jeho několika centrech do pokutového území se skoré neměnilo. To se poprvé změnilo po krásné akci , kdy Dominik Holec poslal přesnou přihrávkou do gólové šance Fandu Hlaváč,který se nemýlí 0:1.  I nadále jsme  diktovali tempo hry my. Domácí se soustředili na bránění a hrozili jen sporadicky z brejkových situací. Jednu z nich využili v 25. minutě a srovnali na 1:1. V závěru prvního poločasu jsme tlak vystupňovali a po brankách Lukáše Tomana a Dominika Čejky jsme odcházeli do šaten s vedením 1:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně. V 43.minutě po závaru zahráli domácí v pokutovém území rukou. Bohužel Kuba Seknička ji neproměnil. Domácí vycítili šanci , my naopak znervóznili. Soupeř se vrhnul do útočení a během deseti minut dokázal po krásných rychlých akcích srovnat na 3:3. My jsme reagovali změnou systému, kdy jsme z tří obrancového systému přešli na čtyř obráncový. Hru jsme zklidnili. I když měli domácí i nadále optickou převahu, my jsme si dokázali vypracovat šance. V 55.minutě posadil Kuba Seknička přímy kop na hlavu Dominika Čejky a ten se na malém vápně nemýlil 3:4. Bohužel další vyložené šance Šerejcha, Stočka a Tomana už brankou neskončily. V závěru utkání nám již docházely síly, ale vítězství jsme uhájili.

Branky : 2x Čejka, Toman, Hlaváč
Sestava : Vokoun - Mikíšek, Seknička, Vavřínek - Hlaváč, Čejka, Holec, Hladík - Šerejch, Toman, Stoček