U14 prohrála s lídrem divize! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 prohrála s lídrem divize!

V první říjnovou neděli jsme na naší UMT přivítali lídra žákovské divize Hanáckou Slavii Kroměříž.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S - KROMĚŘÍŽ 2:5(0:3)

My opět nebyli kompletní. Tentokrát citelně chyběl zraněný Dominik Čejka.
Soupeř hned od začátku utkání dominoval. Zejména přechodová fáze do útoku byla od soupeře vynikající. To nám názorně předvedli už v 3. minutě, kdy jsme zahrávali přímý kop z 20 metrů. Soupeř po zisku míče byl za 10 vteřin před našim pokutovým územím a po faulu kopal přímý kop , ze kterého po našem nedůrazu otevřel skore. I nadále se obraz hry nezměnil. My si vypracovali šance po rohových kopech, ale nic jsme z toho nevyužili. Soupeř hrál trpělivě, držel míč a hrozil z rychlých  přechodů do útoků. Do šaten se šlo za stavu 0:3.

Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivně. Soupeře jsme  napadali na jeho polovině, dařila se i kombinace. Dominik Holec měl vyloženou možnost na snížení , ale nedal. Stejná šance na druhé straně skončila čtvrtým golem v naší síti. Kluky musíme pochválit, že i za tohoto stavu nesložili zbraně a bojovali dál. Odměnou jim byly branky Šimona Hladíka a Lukyho Tomana . Další vyložené šance Lukáše Mikíška, D. Holce a L.Tomana brankou neskončily. Konečné skoré je bohužel spravedlivé. Soupeři gratulujeme. Pokud se nezmění naše finální fáze a zejména řešení vyložených šancí ,nemůžeme pomýšlet na výraznější úspěch.
Branky : Hladík, Toman
Sestava : Vokoun - Vavřínek, Tůna, Seknička, Koutník - Hlaváč (52. Polívka), Stoček, Holec(74. Blažíček), Mikíšek - Toman(74.Šerejch), Hladík