U14 zahájila přípravu s Chrudimí! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V sobotu 1. února sehrála U14 starších žáků přípravné utkání s Chrudimí.

FC ŽĎAS - MFK Chrudim  1 : 3  ( 1:2)

branka : Toman

sestava : Mach - Šerejch, Mihok, Koutník, Vavřínek - Mikíšek, Tůna, Holec, Sklenář - Humlíček, Toman

K prvnímu přípravnému utkání s divizní Chrudimí jsme nastoupili již bez tří hráčů, kteří odešli do Jihlavy.

K tomu nás postihla velká marodka, která nedovolila nastoupit dalším pěti hráčům. Z U13 přešel T. Sklenář. Z U15 nám k zápasu zapůjčili brankaře M. Macha a do pole M. Mihoka s J.  Humlíčkem .

Zápas zahájil soupeř velkým náporem. Nám se nedařilo držet delší dobu míč pod kontrolou. V 6.minutě jsme nebyli dost důrazní ve svém pokutovém uzemí a soupeř toho využil 0 : 1. Bohužel o minutu později se zranil Mihok a my jsme dohrávali zápas o DESETI hráčích. Kluci se ale nevzdali, i když byl soupeř nadále lepší  a v 11. minutě zvýšil na 0:2, nám se podařilo několik pěkných akcí. Asi nejhezčí jsme předvedli v 17. minutě, kdy T. Sklenář  vyslal po levé straně krajního obrance J. Vavřínka, ktrerý po 50m sprintu nádherně odcentroval na volného L.Tomana ,který se nemýlil 1:2. Další vyloženou šanci jsme měli o dvě minuty později, ale samostatný únik neproměnil J. Humlíček. I nadále se utkání vyvíjelo stejně. Soupeř byl aktivnější , vypracoval si i šance, které zneškodnil M.Mach. Postupem času nám docházely sily, což soupeř využil ještě v 63. minutě, kdy uzavřel skore na 1:3.

Komentář trenéra : Utkání splnilo účel. V tréninku pracujeme na herní kondici a dnes se potvrdilo, že jdeme dobrým směrem. Prakticky celé utkání jsme odehráli v 10 hráčích a s kvalitním soupeřem jsme drželi krok. Jsme rádi, že se kluci nesnažili jen bránit a hrát destruktivní fotbal. Naopak , předvedli jsme  velice pohledné akce.