U14 zdolala Vyškov! - Starší žáci U14 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U14 zdolala Vyškov!

V druhém domácím utkání divize D jsme přivítali asi nejméně oblíbeného soupeře MFK Vyškov.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S - MFK VYŠKOV 3:1(2:1)

Mužstvo z jihu Moravy nás v loňském ročníku jako jediní dokázali dvakrát porazit a to jsme měli takové soupeře jako Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc, Slovácko , atd.,  Za velkého tepla začalo utkání náporem hostů. My jsme začali s velkým respektem. Soupeř nás zatlačil na naší polovinu, ale větší šanci si nevypracovali. Naopak v 10.minutě po přesné průnikové přihrávce Jardy Koutníka běžel sám na hostujícího brankaře D. Holec a levačkou poslal domácí do vedení. Soupeře to ovšem nerozhodilo a nadále pokračoval v aktivní hře. Vyrovnání přišlo v 12. minutě. Nepodařilo se nám udržet míč ve středu hřiště a soupeř po rychlé kombinaci srovnal na 1:1. Po té  se hra vyrovnala. Soupeř dominoval po stranách, my jsme hrozili z brejkových akcí. Obě mužstva si vypracovala několik  slibných šancí, ale brankaři si poradili. V 27. minutě po akci středem hřiště se z 18 metru opřel do míče Patrik Stoček a bylo to 2:1. Soupeř se nevzdal v posledních minutách prvního poločasu si vypracoval šance , které zneškodnil Zdenda Vokoun.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se změnou herního systému. Kluci jsme nabádali jednoduchosti a rychlejšímu přechodu do útočné, ale i obranné činnosti. Hned v úvodu druhé půle přišla nejkrásnější akce domácích. Po dlouhém pasu si aktivně počínala útočná dvojce Toman, Polívka, kterou využil Patrik Stoček a nádherně z 20 metrů vymetl šibenici 3:1. Soupeř reagoval střídáním. Poslal do hry postupně šest čerstvých hráčů. I když měl soupeř optickou převahu, my jsme si vypracovali několik šancí. Přímý kop Dominika Čejky skvěle vyrazil brankař. Své šance nedotáhli Polívka a Stoček a protože stejně dopadly šance soupeře, vydřené tři body zůstaly na Bouchalkách.

Branky : 2x Stoček, Holec
Sestava : Vokoun - Mikíšek, Čejka, Tůna (40. Polívka), Koutník - Hlaváč( 73. Vavřínek), Stoček, Seknička , Šimon - Toman ( 78. Šerejch), Holec