U15 otočila zápas proti Třebíči! - Starší žáci U15 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U15 otočila zápas proti Třebíči!

V posledním podzimním kole 10. listopadu byla soupeřem naší U15 v derby zápase FŠ Třebíč.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S - FŠ TŘEBÍČ 3:2 (1:2)

Dnes za námi přijel soupeř z Třebíče a utkání slibovalo velkou bitvu o výsledek, což se potvrdilo hned v 1.poločase. Do 33.minuty se hrál vyrovnaný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Soupeř nás dnes od počátku přehrával především v důrazu, který jsme (až na výjimky) nebyli schopni oplatit a i proto nás stálo hodně sil odebrat soupeři míč na naší polovině hřiště a také snaha o přechod do útoku. Ve 33. minutě jsme inkasovali po chybě do té doby (a pak i po zbytek utkání) výborně hrajícího Matěje Gabaše, který špatně odkopl míč, čehož dokázal využít velmi aktivní útočník soupeře Martin Ruta a upravil stav utkání na 0:1. Naštěstí jsme dokázali odpovědět ve 36. minutě a zužitkovali jsme tlak po rohovém kopu, kdy Petr Pelikán skrytou střelou levou nohou uklidil míč k tyči soupeřovi branky, stav utkání byl 1:1. Naše radost netrvala dlouho a ve 37.minutě po chybě našeho brankáře byl po důrazu hráče soupeře Adama Janouška stav utkání 1:2.

Od začátku 2.poločasu jsme poslali na hřiště uzdraveného Dušana Šikulu, který měl hned na začátku druhé části hry 2 velké šance, které nevyužil. V kabině jsme hráčům naordinovali důraznější hru, lepší práci v defenzivě, především pak v obsazování a v přístupu k hráčům soupeře. Kluci začali úkoly plnit na jedničku a soupeř byl naší důraznější hrou zaskočen. Výrazně se zlepšila hra ze strany našich středních záložníků Petra Pelikána a Filipa Bártka, kteří dokázali zastavit řadu útoků soupeře už v jejich zárodku a i díky tomu jsme zásobovali defenzivu soupeře jednou akcí za druhou. Po několika dobrých průnikových přihrávkách Petra Pelikána dokázal jednu z nich zužitkovat Darek Baxant a vstřelil po svých 5 spálených šancích branku, stav utkání byl 2:2. V 73. minutě byl vystřídán dnes dobře hrající Honza Humlíček a nahradil ho Adam Suský, který 3 minuty po svém příchodu na hřiště přihrál Darkovi Baxantovi na jeho druhou branku v utkání, který tak stanovil výsledek utkání na 3:2. Dnes musíme kluky pochválit za předvedenou hru ve 2.poločase, kdy soupeře zaskočili důrazem a nasazením a že dokázali nakonec využít šancí ke vstřelení branek a bojovat až do konce utkání.