U15 rozhodla derby ve druhém poločase! - Starší žáci U15 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U15 rozhodla derby ve druhém poločase!

V neděli 27. října přivítala U15 krajského rivala z H.Brodu.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - H.BROD 2:0(0:0)

Dnešní utkání slibovalo vyrovnaný zápas, což se minimálně v 1.poločase potvrdilo. Obě mužstva si vypracovala po vzájemných soubojích řadu šancí, ale chyběla zde ta konečná a potřebná fáze. Do kabin se šlo za stavu 0:0 a bylo stále o co hrát. V úvodu 2.poločasu jsme měli ze hry více my, ale stále nám chybělo potřebné štěstí v koncovce. Soupeř měl také několik šancí a nastřelil v utkání celkem 2x tyč naší branky. V 60. minutě jsme vystřídali už značně unavené hráče a od té doby jsme převzali plně otěže v řízení utkání. Ondra Klimeš svým pohybem a prací s míčem dokázal několikrát projít po naší levé straně a připravit tak šanci k zakončení svým spoluhráčům. Jen díky několika výborným zakrokům během 2 minut hostujícího brankáře se skóre utkání měnilo "až" v 64.minutě, kdy po krásné střele Marka Prudíka vyrazil hostující brankář míč na roh, který následně zahrál Ondra Klimeš z levé strany a míč si do vlastní sítě srazil hostující brankář. V následujících minutách se scénář hry z posledních minut zopakoval a opět Ondra Klimeš po průniku z levé strany zařídil penaltu, kdy jej podrazil ve vlastním pokutovém území hostující obránce, který zatáhl za záchranou brzdu. Marek Prudík penaltu proměnil a upravil stav utkání na 2:0. Následnou převahu jsme již nedokázali zužitkovat, když po (jedné z několika situací) hezké akci z naší pravé strany odpískal rozhodčí situaci po zakončení Honzy Humlíčka jako ofsajd. I tak jsme ale mohli oslavit druhé vítězství v řadě a připsat si důležité body, ale především oslavit radost a chuť ze hry, která byla v utkání znát z každého našeho hráče. Musím všechny hráče pochválit za přístup k utkání a především za velkou chuť z jejich strany o dosažení vítězství v utkání a z toho plynoucí nadšení pro hru.