U15 rozhodla hattrickem Baxanta! - Starší žáci U15 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U15 rozhodla hattrickem Baxanta!

V neděli 20. října zavítala U15 starších žáků na divizní zápas do Boskovic, odkud si přivezla těsnou výhru.

FC BOSKOVICE - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  2:3 (1:2)

35 minut prvního poločasu jsme se nechali od soupeře zastrašit jeho důraznou hrou a nebyli jsme schopni tento důraz oplatit. Od 12. minuty jsme prohrávali o jednu branku, když po naší další nepřesné rozehrávce středem hřiště a ztrátě míče dokázal soupeř střelou zakončit. V dalších minutách hry jsme stále kupili chybu za chybou, především v obsazování hráčů a v přihrávkách. Ve 22. minutě dokázal jednu z průnikových přihrávek od Petra Pelikána využít Darek Baxant, který chladnokrevně zakončil mezi nohy domácího brankáře a srovnal stav utkání na 1:1. Od této chvíle se pomalu převaha v utkání začala přelévat na naši stranu a dokázali jsme si vytvořit několik příležitostí, ovšem bez potřebného efektu. Od 35. minuty utkání jsme už plně převzali kormidlo a určovali jsme průběh hry v utkání. Během posledních pěti minut prvního poločasu jsme mohli vstřelit nejméně tři branky, ale podařilo se nám úspěšně zakončit pouze jednu z mnoha příležitostí a opět Darek Baxant zakončil jednu z povedených akcí našeho týmu a po kličce gólmanovi uklidil pohodlně míč za jeho záda. Do kabin se šlo za stavu 1:2.

V poločasové přestávce jsme si naordinovali důraznější hru a lepší práci v defenzivní činnosti. Hráči si slova trenéra vzali k srdci a až na pár výjimek plnili úkoly na jedničku. Od první do poslední minuty druhého poločasu jsme měli velkou převahu s množstvím slibně se rozvíjejících příležitostí, ale nedařilo se nám v koncovce, ale především pak ve finální fázi kombinace, kdy se nám nedařilo připravit si kombinaci až k úplnému zakončení. Naštěstí se nám podařilo v 60. minutě proměnit jednu z mnoha příležitostí a opět Darek Baxant upravil stav utkání na 1:3 po pěkné přihrávce od Filipa Bártka. V utkání nás opět několika zákroky podržel Marek Mach, který zlikvidoval minimálně tři jasné šance soupeře. Soupeř pak dokázal v poslední minutě utkání po důrazu svého nejlepšího hráče Vladimíra Hrabce upravit stav utkání na 2:3. Dnes musím kluky pochválit za přístup ke hře ve 2.poločase, kdy konečně začali plnit úkoly a činnosti, které mají na svých postech v utkání na starost. Je jen velká škoda, že si vypracujeme řadu příležitostí, ale nenajdeme dostatek odvahy nebo šikovnosti k úspěšnému zakončení. Velkým problémem je pak pro nás plnit základní úkoly ze strany jednotlivců a to nás stojí mnoho sil, které nám pak chybí v ofenzivních činnostech.