V Bíteši jsme rozhodli o vítězství v poslední minutě!

V dohrávce prvního jarního kola vezeme z derby utkání s Velkou Bíteší zlaté tři body, které nás katapultovaly již na třetí místo divizní tabulky!

VELKÁ BÍTEŠ - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 0:1  (0:0)

Rozhodčí: Polák ŽK: 2:2 ČK: 0:0 Diváci: 290  Poločas: 0:0 Branky: 90.vlastní
FC Žďas Žďár n. S.: Svoboda - Fiala(77. Kunstmüller),T.Trojánek, Štursa, Šindelka - Vitásek,Sodomka, Nedvěd ,Kovář (46. Komínek) - L.Trojánek, Henzl(71.Vokoun)

Začátek utkání byl opatrný z obou stran a hrálo se převážně mezi vápny. První se osmělili ve 14. minutě domácí, ale střela z velkého vápna šla mimo tři tyče Svobodovy branky. Ve 20. minutě jsme zahrozili také my, ale nebezpečný prudký centr z pravé strany proletěl malým vápnem. Ve 30. minutě byli blízko skórování domácí, kteří po akci vedené středem hřiště zakončili akci jen střelou těsně vedle pravé tyče. V 37. minutě jsme dostali po centru zleva míč do branky, ale souboj Sodomky a domácího brankáře byl za hranicí pravidel. Ve 42. minutě se ve vápně uvolnil Lubor Trojánek, ale jeho přízemní střelu domácí Pelán chytil. Ve 45. minutě pak nedokázal po centru z pravé strany dopravit míč do branky z bezprostřední blízkosti nejprve Henzl ani ve skluzu dorážející Fiala. Poločas tak skončil bezgólovou remízou.

Druhý poločas jsme začali lépe a v 55. minutě zkoušel pozornost Pelána z přímého kopu Fiala, ale ten jeho střelu vyboxoval. O dvě minuty později se dostal po skrumáži v domácím vápně k míči Komínek,ale jeho střela jen otřela břevno domácí branky. Další minuty probíhaly ve středu pole a na dost hrbolatém terénu spělo utkání k remízovému stavu. V 90. minutě však míč směřující na Lubora Trojánka stačil před naším útočníkem na poslední chvíli ukopnout domácí Bárta tak nešťastně, že z dvaceti metrů přeloboval bezmocného Pelána - 0:1. Z derby jsme tak přivezli tři body a v tabulce jsme se posunuli na třetí místo!

Žďárské fotbalisty nyní čeká domácí utkání, když v neděli 14. dubna přivítáme v dalším derby Vysočiny H.Brod. Utkání začíná v 10.15 hodin.