FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V Blansku se představíme již v pátek!

Momentka z deštivého derby s Havlíčkovým Brodem. Foto: Lubomír Gonda

Netradičně již v pátek odpoledne odehrají svůj zápas 11. kola moravskoslezské divize D fotbalisté FC Žďár nad Sázavou. Tentokrát zavítáme na stadion ještě loni třetiligového Blanska.

Krajské derby proti Havlíčkovu Brodu jsme na těžkém terénu před týdnem úspěšně zvládli. Díky dalšímu domácímu stoprocentnímu bodovému zisku za výhru 4:2 jsme se udrželi na 2. místě tabulky se sedmibodovým odstupem za vedoucím Tišnovem. Jedinou kaňkou na povedeném zápase bylo zranění záložníka Robina Kunstmüllera, nejlepšího hráče zápasu, nad jehož startem v pátečním utkání visí otazník. "Venku zatím, až na derby na Vrchovině, podáváme odlišné výkony oproti domácím utkáním. Věřím, že už to konečně zlomíme, tomu také zřejmě přizpůsobím složení základní sestavy. Blansko balancuje mezi propastí sestupových bojů a klidným středem tabulky, bude to pro něj velice důležitý zápas," dobře si uvědomuje trenér FC Žďár Jozef Vanko.

Blansku se po červnovém sestupu z MSFL a odchodu řady hráčů skutečně nedaří. Po odehrané třetině letošního ročníku je s pouhými devíti body až na 13. místě tabulky. Pohled na skóre celku trenéra Martina Maši (do léta působil v Bystřici nad Pernštejnem) dostatečně vypovídá o tom, co mužstvo z Jihomoravského kraje trápí nejvíce. Za deset utkání totiž Blansko nastřílelo pouhých osm branek, vůbec nejméně v soutěži. Věřme, že defenzivní vozba FC Žďár si svoji dosavadní dobrou bilanci nepokazí právě na hřišti trápícího se Blanska.

Páteční utkání má na stadionu v Údolní úvodní hvizd v 15.30 a řídit jej bude trojlístek rozhodčích Bernatík - Poláček, Liška. Delegátem FAČR je pan Ondráš. Z dalšího programu týmů FC Žďár stojí za pozornost především utkání naší Benfiky, která v tradičním derby na Bouchalkách přivítá Herálec!

                         ! ! !  FC ŽĎÁR DO TOHO  ! ! !


Další program 11. kola MSD-D (15.00):

SO Rosice - Břeclav
SO Havl. Brod - Strání
NE Ždírec n. D. - Šumperk
NE Tasovice - Polná
NE V. Bíteš - Bzenec
NE Třebíč - Tišnov
NE St. Říše - Vrchovina

Víkendový program týmů FC Žďár n. S.:

Muži A: FK Blansko - FC ŽĎÁR (pátek 15.00)
Muži B: FC ŽĎÁR - Sokol Herálec (neděle, 15.00)
Dorost: FC ŽĎÁR - SK Kohoutovice (sobota, 10.00 starší a 12.15 mladší)
Žáci A: SK Pernštejn Nedvědice - FC ŽĎÁR (sobota, 9.30 starší a 11.15 mladší)
Žáci B: Spartak V. Bíteš - FC ŽĎÁR (sobota, 9.00 mladší a 10.30 starší)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL