V derby přišla první domácí výhra!

V neděli 6. října jsme v derby zápase přivítali Velkou Bíteš. Po dvougólovém zaslouženém vítězství, pak mohly Bouchalky oslavit první domácí podzimní vítězství.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - V.BÍTEŠ 2:0(0:0)

​​​​​​Rozhodčí: Vařacha ŽK: 2:1 ČK: 0:0 Diváci: 220  Poločas: 0:0 Branky: 63. Vokoun, 74. Švoma
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - T. Trojánek, Šindelka, Růžička, Štursa(74. Janů) - Frieb, Švoma, Sodomka(41.Vokoun) ,Komínek,Kunstmüller - Henzl(90. L.Trojánek).

Celý první poločas se nesl ve stejném duchu a to dobýváním hostující branky. Velká Bíteš se dostávala na polovinu domácích velmi sporadicky a soustředila se jen na bránění. Domácí se ale až na šance Kunstmüllera, Henzla a několika centrů do vážnějšího ohrožení branky nedostali. Poločas tak skončil bez branek.

Druhý poločas se začal opět lépe pro domácí a v 58. minutě měli žďárští výhodu pokutového kopu. K němu se postavil osvědčený exekutor Jakub Šindelka, ale Pelán jeho pokus chytil. Domácí se přeci jen dočkali zaslouženého vedení v 63. minutě, kdy hostující brankář Pelán neudržel dalekonosnou střelu Komínka a Vokoun již neměl problém míč poslat do prázdné branky - 1:0. První tři podzimní body z domácího prostředí pak potvrdil v 74. minutě po samostatné akci Švoma - 2:0. Zbytek zápasu si již domácí zkušeně pohlídali v obraně a připsali si zasloužené tři body.