FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V derby přišla první domácí výhra!

Zvětšit

V neděli 6. října jsme v derby zápase přivítali Velkou Bíteš. Po dvougólovém zaslouženém vítězství, pak mohly Bouchalky oslavit první domácí podzimní vítězství.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - V.BÍTEŠ 2:0(0:0)

​​​​​​Rozhodčí: Vařacha ŽK: 2:1 ČK: 0:0 Diváci: 220  Poločas: 0:0 Branky: 63. Vokoun, 74. Švoma
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - T. Trojánek, Šindelka, Růžička, Štursa(74. Janů) - Frieb, Švoma, Sodomka(41.Vokoun) ,Komínek,Kunstmüller - Henzl(90. L.Trojánek). 

Celý první poločas se nesl ve stejném duchu a to dobýváním hostující branky. Velká Bíteš se dostávala na polovinu domácích velmi sporadicky a soustředila se jen na bránění. Domácí se ale až na šance Kunstmüllera, Henzla a několika centrů do vážnějšího ohrožení branky nedostali. Poločas tak skončil bez branek.

Druhý poločas se začal opět lépe pro domácí a v 58. minutě měli žďárští výhodu pokutového kopu. K němu se postavil osvědčený exekutor Jakub Šindelka, ale Pelán jeho pokus chytil. Domácí se přeci jen dočkali zaslouženého vedení v 63. minutě, kdy hostující brankář Pelán neudržel dalekonosnou střelu Komínka a Vokoun již neměl problém míč poslat do prázdné branky - 1:0. První tři podzimní body z domácího prostředí pak potvrdil v 74. minutě po samostatné akci Švoma - 2:0. Zbytek zápasu si již domácí zkušeně pohlídali v obraně a připsali si zasloužené tři body.

 

Video ze zápasu: https://youtu.be/dOewVl5WGuM

Fotky z utkání ve fotogalerii: Autor Zdeněk Smejkal http://www.fczdas.cz/6-10-2019-fc-zdas-zdar-n-s---fc-psb-vbites-20-fotogalerie-str-11-1-11.html?clanek=2172&co=2

Další zajímavosti také na Instagramu FC Žďas: https://www.instagram.com/fczdaszdarnadsazavou/

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL