FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V Dukovanech rozhodl první poločas!

Zvětšit

V sobotu jsme zajížděli k dalšímu zápasu na hřiště Dukovan. S tímto soupeřem máme dlouhodobě špatnou bilanci a chtěli jsme ji tudíž vylepšit. Již od pátku jsme ale opět složitě lepili sestavu.

Dukovany – Žďár n. S. B 3:0 (3:0)

Sestava: Havlík – Peňáz Z., Machatka, Peňáz T., Pátek – Frieb, Musil, Růžička O.(61.Potocký), Sláma B. – Janů, Lukáš(55.SlámaL.)

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a vynutit si tlak, opak byl však pravdou. Už v 5.minutě podnikli domácí rychlý útok, my jsme nepokryli středem nabíhajícího hráče, který dostal přihrávku a z vápna nedal Havlíkovi šanci – 1:0. I když gól byl pro nás studenou sprchou, přesto jsme převzali iniciativu a tlačili se před domácí branku. V 15.minutě jsme zahrávali rohový kop a Machatkovu koncovku vyrazil brankář na břevno po které se míč svezl na tyč a po té se odrazil ven z branky. Do 30.minuty jsme byli jasně lepším mužstvem na hřišti, drželi míč na svých kopačkách, ale přes domácí obranu se těžko prosazovali. Ve 33.minutě se domácí po dlouhém centru dostali k míči, jejich hráč se uvolnil před vápnem a nepříliš prudkou střelou zvýšil vedení – 2:0. Hned o tři minuty později bylo ještě hůř, kdy stejný hráč využil nedostatečného důrazu naší obrany a i s trochou štěstí, kdy se míč několikrát odrazil, zvýšil na 3:0. Domácí nám tak dali jasnou lekci z produktivity, kterou podtrhl ve 41.minutě Frieb, který šel sám na gólmana, ale nedokázal ho prostřelit.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s čistou hlavou, chtěli si zahrát fotbal a vstřelit alespoň jeden gól. Do šance se dostal opět Machatka, ale po jeho hlavičce skončil míč pouze na spojnici tyče a břevna. Domácí podnikali rychlé brejky do naší otevřené obrany. V 70.minutě se navíc zranil do té doby výborně hrající Patrik Pátek a musel odstoupit z utkání. Vzhledem k tomu, že už jsme měli vystřídáno, utkání jsme dohrávali v deseti hráčích. Za zmínku stojí ještě průnik Musila, který se v 85.minutě uvolnil přes několik hráčů, jeho střelu však domácí brankář kryl.

Komentář:

Soupeř nám dnes udělil lekci z produktivity, kdy v první půlce dokázal vytěžit z minima maximum a proměnil všechny své šance. My jsme to naopak nedokázali a v druhém po sobě jdoucím utkání jsme nevstřelili branku. Nezbývá než pracovat dál.

V příštím utkání hostíme v sobotu 18. května od 16.30 hodin na Bouchalkách tým Moravce.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL