V H.Brodě jsme vyhráli druhé derby v řadě!

Minulý týden zdolalo naše Áčko mužů v domácím prostředí v derby utkání V.Bíteš. Tentokrát jsme po týdnu vyloupili v dalším derby H.Brod. V divizní tabulce jsme si tak připsali důležité tři body, které nás posunuly blíže středu tabulky.

H.BROD - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  1:2 (1:1)

​​​​​​Rozhodčí: Mayer ŽK: 4:3 ČK: 0:0 Diváci: 100  Poločas: 1:1 Branky: 7. Fikar - 21.Růžička, 67. L.Trojánek
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - T. Trojánek(75. Janů), Šindelka, Růžička(68.Vitásek), Štursa - Frieb, Švoma(85. T.Peňáz) ,Komínek,Kunstmüller - Henzl(61. Vokoun), L.Trojánek.

Začátek zápasu se odvíjel v režii hostů, ale Henzl nastřelil tyč a Frieb svůj samostatný nájezd poslal těsně tyče Kubátovy branky. V 7. minutě potrestali domácí ztrátu míče hostů na půlce hřiště a z rychlého protiútoku otevřel skóre zápasu Fikar - 1:0. Ve 21. minutě bylo ovšem vyrovnáno. Na centr z rohového kopu od Lubora Trojánka si naběhl Růžička a pohotově nohou vyrovnal - 1:1. Poté měl ještě práci domácí brankář Kubát. Nejprve vyrazil střelu Henzla po samostatné akci na roh, aby stejný zákrok vytáhl po střele Lubora Trojánka z hranice velkého vápna. Poločas tak končí za nerozhodného stavu.

Druhý poločas se snažili hosté o vedoucí branku. V 54. minutě se dostal do šance Henzl, ale nezakončil. V 62. minutě poslal míč těsně vedle Kunstmüller. V 64. minutě vychytal Lubora Trojánka brankář Kubát.V 67. minutě již mohla po zásluze vypuknout zasloužená radost hostí. Po centru Švomy z pravé strany se střelou po zemi k tyči prosadil Lubor Trojánek - 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale v závěru jen přestřelili po standardce Jíchovu branku.