V Kyjově U19 neuspěla

Naše U19 se v 5. kole vydala bojovat o body do Kyjova. Žďárským fotbalistům se nevydařila první půle, ve které inkasovali 2 branky. Ve druhé půli se nám povedlo snížit, ale nakonec domácí náskok navýšili a zvítězili 3:1.

FC KYJOV U19 – FC ŽĎÁR N. S. U19 3:1

Žďárští hráči vstoupili do zápasu, jako by ještě seděli v autobuse. Hned ve 3. minutě se dostal Macháček do samostatného úniku a dokázal dostat míč za Šenkýřova záda. Jako v předešlých zápasech jsme se opět dostávali do stoprocentních šancí, ale bohužel všechny zůstaly nevyužity. Když jsme ani dvakrát netrefili prázdnou bránu, přišel ve 42. minutě trest. Domácí Chytka se uvolnil z rohu vápna a napálil míč na bránu. Míč se nešťastně otřel o Růžičku a zapadl přesně k pravé tyči. Ještě jsme si dokázali vypracovat slibnou šanci, ale ani tu jsme nedovedli do zdárného konce, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. Ve druhé půli začali ždárští velmi dobře. V 54. minutě po individuální akci napřáhl z hranice vápna Henzl a snížil na 2:1. Hosté se po tomto gólu dostali do tlaku, kde šance střídala šanci. Bohužel už naši hráči branku nepřidali, a když v 82. minutě po chybě v obraně pečetil výsledek utkání Čevelík, odjela naše U19 z Kyjova bez bodu.

Góly: 3. Macháček, 42. Chytka, 82. Čevelík – 52. Henzl.
Rozhodčí: Kotačka. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0.
FC Žďár U19: Šenkýř – Blažíček, Pátek, Růžička, Pešek (73. Potocký) – Vokoun, Kulhánek (88. Sláma), Švoma, Henzl, Lukáš – Poul (46. Rys).

Hodnocení trenéra: Zápas v Kyjově začal přesně tak, jak jsme nechtěli. Domácí se po našem ospalém začátku dostali brzy do vedení a pak se zatáhli do hlubokého bloku, který jsme museli dobývat a oni spoléhali na brejky do naší otevřené obrany. Znovu se ukázalo, že zápasy rozhodují góly, se kterými se zatím bohužel trápíme, i když šancí v každém zápase máme mraky.

Hodnocení hráče (Daniel Kulhánek): V dnešním zápase jsme se po rychlém gólu zbytečně položili. Skoro celý zápas jsme hráli do plných a soupeř hrál pouze na rychlé brejky. Bohužel se nám nepodařilo z našich šancí vytěžit více než jen jeden gól.