FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V neděli přivítáme lídra tabulky!

Záložník Žďáru Robin Kunstmüller (v bílém) při utkání na Vrchovině.

Po velkém okresním čeká na fotbalisty FC Žďár nad Sázavou malé krajské derby. Na Bouchalky dorazí rozjetý Slavoj Polná, po odehraných čtyřech kolech vedoucí tým tabulky moravskoslezské divize D.

Derby na Vrchovině jsme zvládli obstojně, konečná remíza 1:1 byla spravedlivým vyjádřením dění na hřišti v průběhu devadesáti minut. V defenzivě jsme zápas, až na jedno zaváhání při vyrovnávací brance, zvládli na jedničku. Horší už to bylo s naší útočnou hrou, která bohužel postrádala rychlost, nápaditost a především odvahu. Po čtvrtém kole nám tak v poměrně vyrovnané tabulce (každý z šestnácti týmů už v této sezoně dokázal alespoň jednou zvítězit!) patří čtvrté místo. Na našeho nedělního soupeře, který ještě neztratil ani bod, ztrácíme pět bodů.

Hráči Slavoje vlétli do nového ročníku jako velká voda. Svoji kvalitu potvrzují především v domácím prostředí, kde na úvod deklasovali Bzenec 7:1. A že hráči Bzence nejsou žádní nazdárci, to jsme si ověřili před dvěma týdny. Ve druhém kole Polná vyloupila Vrchovinu, o své výhře 2:1 rozhodla dvěma rychlými góly v úvodu zápasu. O týden později přišla další kanonáda, Šumperk dostal nakládačku 7:0. V minulém kole se celek z Jihlavska "umravnil", Břeclav se vracela s prohrou 1:2. Celek, který je velice vyrovnaný, nemá výraznější slabinu, navíc by se případnému postupu, dle vyjádření předsedy oddílu p. Skočdopoleho, určitě nebránil.

"Přijede opravdová kvalita, velice fotbalový a technický mančaft s několika výraznými individualitami. Spousta hráčů Polné prošla mládeží v Jihlavě, proto je docela dobře znám. Oproti minulému ročníku se opět někam posunuli, jsou zkušenější a vyzrálejší, navíc úplně luxusně chytili začátek soutěže. Myslím si, že pro diváky by to mohla být docela pěkná podívaná, chceme Polnou potrápit a v každém případě bodovat, doma je to povinnost," zdůraznil kouč FC Žďár Jozef Vanko, který se však bude muset nejen proti Polné obejít bez Jakuba Šindelky. Zkušený stoper byl totiž dodatečně potrestán za zranění hráče Bzence, disciplinární komise mu napařila stopku hned na tři zápasy.

Nedělní šlágr 5. kola MSDD má na Bouchalkách úvodní hvizd v 16.00 a řídit jej bude trojice rozhodčích Silný - Ehrenberger, Havlín. Delegátem FAČR je pan Kundelius. S Polnou se v nedělním dopoledni na domácí půdě utkají také žáci FC Žďár. Již v sobotu se však představí naše Benfika na stadionu v Novém Městě na Moravě, kde po týdnu dojde v dalším derby k měření sil rezervních mančaftů Vrchoviny a Žďáru. Svěřenci kouče Vítězslava Machatky určitě ocení diváckou podporu v tomto utkání!

                             ! ! !  FC ŽĎÁR DO TOHO  ! ! !


Další program 5. kola MSDD (16.00):

SO Břeclav - Šumperk
SO Blansko - Třebíč
SO Rosice - V. Bíteš
NE Tasovice - St. Říše
NE Strání - Vrchovina
NE Ždírec n. D. - Bzenec
NE Havl. Brod - Tišnov

Víkendový program týmů FC Žďár n. S.:

Muži A: FC ŽĎÁR - Slavoj Polná (neděle, 16.00)
Muži B: SFK Vrchovina - FC ŽĎÁR (sobota, 16.00, hřiště Nové Město)
Dorost: Kyjov - FC ŽĎÁR (sobota, 10.00 starší a 12.15 mladší)
Žáci A: FC ŽĎÁR - Slavoj Polná (neděle, 9.00 mladší a 10.30 starší)
Žáci B: Rapotice/Oslavany - FC ŽĎÁR (sobota, 9.00 mladší a 10.45 starší)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL