FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V Nových Syrovicích jsme si otevřeli střelnici!

V neděli 23. září jsme zajížděli k mistrovskému utkání na hřiště Nových Syrovic.

Nové Syrovice – Žďár nad Sázavou B 0:7(0:4)

Branky: 8.Peňáz T., 10. a 24.Vokoun, 30.Potocký, 65.Sláma B., 70.Musil, 87.Peňáz Z.

Sestava: Sobotka – Peňáz T.,Machatka,Pátek – Peňáz Z.,Růžička,Musil,Sláma B. – Potocký(66.Baránek),Vokoun,Sláma L.

Vzhledem k velkému počtu zraněných, jsme dávali obtížně sestavu dohromady. K utkání jsme tak odjížděli s jedním náhradníkem na lavici. Do zápasu jsme však vstoupili velice aktivně a na hráčích byla vidět veliká chuť odvézt si všechny body. Do první šance se dostal v 5.minutě Vokoun, ale jeho slabou střelu domácí gólman chytil. V další šanci jsme se ocitli v 8.minutě,kdy po zahrání rohového kopu se skákající balón odrazil k T.Peňázovi a ten v těžké pozici tvrdou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě – 0:1. V zápětí jsme se dostali po hezké kombinaci v 10.minutě do další šance, Vokoun si skvěle obhodil obránce a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. Vstřelené branky nás uklidnili a začali jsme hrát pěkný kombinační fotbal a domácím v podstatě nepůjčili balón. Na další gól jsme si ale museli počkat do 24.minuty, kdy míč vybojoval L.Sláma, přesným centrem našel Potockého, ten z první přiklepnul na Vokouna a ten vynikajícím důrazem vypíchnul míč před vybíhajícím gólmanem a chytrou kličkou zakončil do prázdné brány – 0:3. O šest minut později jsme ve 30.minutě vybojovali balón ve vápně a Potocký hezkou střelou přehodil vyběhnutého brankáře – 0:4.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pokračovat v aktivní hře a pokud možno přidat další góly. Museli jsme si ale počkat až do 65.minuty, kdy se míč dostal k B.Slámovi a ten výstavní ranou vymetl šibenici domácí branky – 0:5. V 70.minutě se ve středu hřiště otevřela doslova dálnice Musilovi, ten si dovedl míč až před šestnáctku soupeře a tvrdou ranou k tyči nedal gólmanovi šanci – 0:6. Poslední gól přidal v 87.minutě, po krásné přihrávce B.Slámy, Z.Peňáz, který střelou z úhlu na vzdálenější tyč prostřelil domácího gólman – 0:7.

 

Komentář trenéra:

Dnes jsme odehráli výborné utkání, s nasazením od začátku až do konce. Musím ale podotknout, že soupeř nám to dnes hodně usnadnil, když se za celý zápas nedostal ani jednou k ohrožení naší branky. I tak chci hráčům poděkovat za nasazení a důraz po celé utkání. Dnes těžko vyzdvihovat některého z hráčů, podali jsme výborný výkon jako mužstvo.

V příštím utkání hostíme od 15.30 hodin v sobotu mužstvo Dukovan.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL