V Polné jsme o branku prohráli!

V neděli 19. srpna jsme zavítali na hřiště Polné a poprvé v sezóně jsme soupeři odevzdali tři body. Po třetím odehraném kole nám tedy patří prozatím třetí příčka divizní tabulky.

SLAVOJ POLNÁ - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 1:0(1:0)

Rozhodčí: Líkař ŽK: 1:2  Diváci: 270  Poločas: 1:0. Branka: 13. Válek
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Bureš (51. Kunstmuuler), Šindelka, Komínek, Štursa - Vitásek, Sodomka (83. Janů), Nedvěd,Trojánek L. (70. Švoma) - Vopršal

Utkání začalo oboustranným oťukáváním a byli jsme to my, kteří mohli v 7. minutě skórovat, ale Vopršal prováhal vhodný moment ke střele. To domácí první akce skončila ve 13. minutě brankou. Z levé strany centrovaný míč si našel zátylek Tomáše Válka, který kuriózně skóroval otočen zády k brance - 1:0. V 18. minutě jsme se dostali do šance a málem vyrovnali, ale Lubor Trojánek domácího brankáře nezaskočil, protože ten vytáhl výborný zákrok na čáře. Ve 30. minutě to byl opět Trojánek, který zakončoval akci Vitáska, ale kulatý nesmysl opět skončil jen těsně vedle domácí tyče. Ve zbytku poločasu již se nic vážnějšího nepřihodilo, proto jsme odcházeli do kabin s jednogólovou ztrátou.

Druhý poločas jsme začali aktivně, ale do větší šance se dostal po naší kombinaci až v 56. minutě Nedvěd, ale jeho střelu v dobré pozici zablokovala domácí obrana. Další velkou šanci zahodil v 61. minutě Sodomka, který hlavou z malého vápna trefil rukavice domácího brankáře. Další příležitosti jsme již nevyužili a když i ve slibné pozici v 82. minutě Fiala minul branku připsali jsme si první prohru v soutěži.

V příštím mistrovském zápase se představíme v neděli 26.8 od 16.30 hodin proti Břeclavi. Před tímto zápasem ještě přivítáme ve středu 22.8 v 17.30 v 1.kole MOL CUPU Zbrojovku Brno.