FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V posledním podzimním kole nás čeká okresní derby!

Radost hráčů FC Žďár n. S. z vítězné branky utkání proti Staré Říši. Foto: Lubomír Gonda

Víkendové 15. kolo moravskoslezské divize D odehrají fotbalisté FC Žďár nad Sázavou na stadionu Spartaku Velká Bíteš. Dočkáme se první výhry ze hřiště soupeře v tomto ročníku?

Statistiky bohužel hovoří neúprosnou řečí. Ačkoliv na domácí půdě byli v průběhu letošního podzimu fotbalisté FC Žďár stoprocentní (8 zápasů - 8 výher = 24 bodů!), ze stadionu našich soupeřů jsme ze šesti utkání přivezli pouhé tři bodíky za hubené remízy na Vrchovině, v Břeclavi a Blansku. Ideální příležitost ke zlomení nepříznivé série skýtají poslední dva duely, které v tomto kalendářním roce na svěřence kouče Jozefa Vanka čekají. Tuto neděli se totiž utkáme s dvanáctou Velkou Bíteší, o pět dní později pak k předehráce prvního jarního kola zamíříme na hřiště poslední Třebíče.

Na utkání s Velkou Bíteší máme dobré vzpomínky z jara. Na pouťovou sobotu jsme totiž v květnu letošního roku ovečky kouče Květoslava Havránka vyřídili jednoznačným způsobem 5:0. Po vybojovaném vítězství 1:0 nad Starou Říší jsme se v tabulce posunuli na 3. místo, za druhými Rosicemi zaostáváme pouze díky horšímu skóre. K aktuálním 27 bodům by to rozhodně chtělo ještě pár bodíků přidat, o motivaci mají žďárští borci postaráno.

Hráči Velké Bíteše na podzim střídají dobré okamžiky s těmi horšími. Po domácím debaklu 1:6 od Polné před dvěma týdny (po poločasovém vedení 1:0 inkasovali Bítešští 5 gólů v rozmezí 47. a 57. minuty!!) přišla nečekaná výhra 4:1 v Břeclavi. Zde už mužstvo jako hlavní trenér nevedl Květoslav Havránek, který se pro zbytek podzimu přesunul do role asistenta, ale sportovní manažer celku z pomezí jižní Moravy Jiří Mika. Nové koště při premiéře dobře metlo, my budeme pevně věřit tomu, že domácí premiéra novému trenérovi, hlavně naší vinou, zhořkne.

Nedělní okresní derby začíná na stadionu Velké Bíteše ve 14.00 a řídit jej bude trojice rozhodčích Hovorka - Křepský, Zaplatilová. Delegátem FAČR je pan Sedlák. Podzimní rozlučka čeká v sobotním dopoledni na naše dorostence, které můžete přijít povzbudit ke krajskému derby proti Pelhřimovu!

                          ! ! !  FC ŽĎÁR DO TOHO  ! ! !


Další program 15. kola MSD-D (14.00):

SO Tišnov - Polná (10.30)
SO Třebíč - Břeclav
SO Bzenec - Vrchovina
SO Blansko - Šumperk
SO Rosice - H. Brod
SO Tasovice - Ždírec n. D.
NE St. Říše - Strání (11.00)

Víkendový program týmů FC Žďár n. S.:

Muži A: FC Spartak V. Bíteš - FC ŽĎÁR (neděle, 14.00)
Dorost: FC ŽĎÁR - FK Pelhřimov (sobota, 10.00 starší a 12.15 mladší)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL