V přípravě jsme si připsali první vítězství v Jihlavě!

V třetím zimním přípravném zápase se představili fotbalisté FC Žďár na umělé trávě v Jihlavě, kde byl jejich soupeřem dorostenecký tým Vysočiny Jihlavy U19.

VYSOČINA JIHLAVA U19 - FC ŽĎÁR N. S. 2:5 (1:3)

Utkání v prvním poločase přineslo na obou stranách řadu nepřesností  a neurovnaný výkon. Hosté se nemohli dostat do hry, protože jim vázla mezihra. Utkání bohužel  kouskoval i rozhodčí, který oboustranně pískal velmi úzkostlivě. Vedení se žďárští ujali po zakončení  kombinace Vopršala a Trojánka v 11. minutě - 0:1. Po dvou minutách srovnali domácí po chybě hostující obrany z rohového kopu - 1:1. V 17.minutě Fiala střelou z přímého kopu poslal hosty opět do vedení - 1:2. Ve 26. minutě musel po souboji do nemocnice s tržnou ránou v obličeji Vitásek. Ve 32. minutě Bureš prostřelil z patnácti metrů po závaru v pokutovém území všechno před sebou a zvýšil na - 1:3.   Tímto výsledkem skončilo také první dějství.

Druhá půle přinesla ve hře hostů zlepšení a po gólech Frieba v 75. minutě a opět Trojánka v 78.minutě žďárští navýšili skóre na - 1:5. Několik dalších šancí poté hosté nevyužili a domácí po pěkné akci v 82. minutě snížili na konečných - 2:5.

FC Žďár n. S.: Hajný - Lukáš, Štursa, Peňáz T., Fiala - Sodomka, Vitásek (26.Růžička), Bureš - Kunstmuller, Vopršal, Trojánek

Střídali: Růžička, Frieb, Peňáz.Z., Sláma, Musil, Havlík.

Branky: 11. a 72. Trojánek, 17. Fiala, 32. Bureš, 75. Frieb

Hodnocení trenérů:

Kamil Průša (Jihlava) - Máme velkou marodku do hry proto muselo zasáhnout i několik mladších hráčů. Po minulém náročném týdnu, kdy jsme absolvovali soustředění na Slovensku, jsme stíhali fyzicky jen do 70. minuty.

Petr Nedvěd (FC Žďár)Výsledek i výhra mne samozřejmě těší, ale hlavně první půlka se nám moc nepovedla. Bylo tam hodně individuálních chyb a nepřesností. Přesto jsme zaslouženě vedli. Po nástupu do druhé půlky se to trochu zlepšilo a skóre mohlo být  mnohem větší. Dnes si myslím, že proti mladému soupeři jsme měli lépe kombinovat a být mnohem dominantnější na hřišti. Samozřejmě s tím souvisí i naše malá produktivita. Máme na čem pracovat.

Příští přípravný zápas na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit v sobotu 17. února, kdy bude od 14.00 hodin soupeřem FC Žďár druhý celek divize C – SK Vysoké Mýto.