FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Vanko: Jsem rád, že jsme nepříznivou venkovní sérii zlomili!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár nad Sázavou

Jen samá superlativa zněla po výhře 2:0 ve Velké Bíteši v posledním podzimním kole moravskoslezské divize D z úst trenéra FC Žďár nad Sázavou Jozefa Vanka.

"Od začátku zápasu se hra odvíjela v náš prospěch. Terén byl docela slušný, čekali jsme jej podstatně horší. Větším problémem pro nás byly změny v sestavě. Ze zdravotních důvodů nám totiž v průběhu týdne postupně vypadli Štursa, Bureš a Kunstmüller, ale jsem rád, že to nebylo znát. První půle byla vyrovnaná, balon na noze jsme měli více my, ale vyloženou brankovou příležitost jsme si nevypracovali. Do druhé půle jsem udělal jednu změnu, kdy místo Lubora Trojánka šel na hrot útoku Honza Nedvěd a Trojánek se vrátil na levou zálohu, protože mu to v útoku příliš nesedělo," vysvětlil své poločasové rozhodnutí kouč FC Žďár Jozef Vanko.

"Začátek druhé půle byl oboustranně rozháraný, ale v 60. minutě se k odraženému míči dostal Komínek a po zemi jej napálil k tyči. Gólman Velké Bíteše měl zakrytý výhled a reagoval na střelu pozdě. Vedoucí branka nás nakopla, hráli jsme dál svoje a za dvě minuty po kombinaci na levé straně a centru Trojánka uzavřel koníčkem skóre Nedvěd. Domácí poté měli pouze jednu pološanci, ale jinak jsme měli zápas pod kontrolou. Konečně jsme tak na hřišti soupeře získali tři body, navíc zcela zasloužené. Ti, kteří dnes hráli, a od 20. minuty to bylo vzhledem k povětrnostním podmínkám hodně složité, tak to výborně zvládli," ocenil výkon svých oveček kormidelník Žďáru nad Sázavou.

!! Do sestavy Deníku posledního podzimního kola se dostali gólman Lukáš Konrád a záložník Čestmír Vitásek !!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL