FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Vanko: Nerozhodný výsledek byl spravedlivý!

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Také po nedělním derby v Novém Městě na Moravě se trenér FC Žďár Jozef Vanko ohlédl za průběhem zápasu a zhodnotil výkon svých svěřenců.

"Myslím si, že bod je spravedlivý, podobný průběh utkání jsem očekával, protože hrát na stadionu Vrchoviny stylem nahoru dolů, by pro nás nebylo příliš dobré. Celý týden jsme proto pracovali na agresivitě, napadání a především defenzivní činnosti. Z tohoto pohledu je pro nás získaný bod určitě dobrý. Rozhodně ale nejsem spokojený s naším výkonem v první půli, protože ofenziva nám skřípala, byli jsme až moc ustrašení a spoustu nadějných situací jsme řešili zbrklým nákopem na osamoceného Vopršala, nebo jsme domácím odevzdali balon," přiznal svoji nespokojenost s úvodní pětačtyřicetiminutovkou kormidelník Žďáru.

"Začátek druhého dějství nám vyšel na výbornou. O odpískané penaltě nemíním polemizovat, viděl jsem video a domácí v tomto směru nikdo nepoškodil, ten kontakt mezi Smetanou a Vopršalem byl evidentní. Je ale obrovská škoda, že jsme to vedení neudrželi déle. Jsem přesvědčený, že pokud bychom jej udrželi dalších deset či patnáct minut, domácí by znervózněli a dokázali bychom zápas dovést ke třem bodům. Ale to jsou jen kdyby, které nemá cenu dál řešit. U inkasovaného gólu naše defenziva zaspala. Nové Město v tu chvíli neměli co ztratit, ale my jsme se měli mnohem více zatáhnout, před rohovým kopem přišlo několik individuálních ztrát a dostávali jsme se tak úplně zbytečně pod tlak. Otázka tak pouze zněla, jak dlouho tomu tlaku budeme schopni čelit bez inkasovaného gólu. Ve zbytku utkání tlak ze strany Vrchoviny určitě byl, ale solidním výkonem vzadu jsme to dokázali udržet. Měli jsme navíc dvě slibné příležitosti, které jsme ale nedokázali dobře vyřešit," pokračoval Vanko v hodnocení zápasu, při němž na závěr ocenil také nejlepší hráče zápasu.

"Na konečném výsledku měli pozitivní vliv oba stopeři a gólman Konrád. Někteří jiní pod vlivem, možná atmosféry či toho, že hráli takový zápas poprvé, tak bylo znát, že to z jejich strany nebylo úplně ono. Ty kluky to ale může pouze posunout dál, aby se zocelili a dostali se do fotbalové pohody," dodal na závěr Jozef Vanko.

FOTOGRAFIE Z DERBY NA VRCHOVINĚ NALEZNETE ZDE!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL