FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Ve středu přivítáme slavnou Zbrojovku!

Zvětšit

V prvním kole Českého poháru pod názvem Mol Cup nás čeká ve středu 22. srpna slavná Zbrojovka Brno.

FC Zbrojovka Brno je fotbalový klub, který sídlí v největším moravském městě Brně a odehrávající domácí zápasy v jeho městské části Královo Pole. V ročníku 2017/18 sestoupil klub z české nejvyšší fotbalové soutěže.

Založen byl v roce 1913 pod názvem SK Židenice. Byl historicky prvním moravským účastníkem (1933/34) i mistrem (1977/78) československé nejvyšší soutěže. Zlatou éru klub prožil v sedmdesátých letech, kdy Zbrojovka Brno získala svůj první a dosud jediný titul v historii. Poté, co na začátku devadesátých let 20. století skončila podpora ze strany podniku Zbrojovka Brno, se díky podnikateli Lubomíru Hrstkovi (bývalý prvoligový hokejista Komety Brno) stabilizovala finanční situace klubu, který se nato přejmenoval ze Zbrojovky na Boby Brno (podle Hrstkovy přezdívky). Klub skončil v sezóně 1994/95 na třetím místě a v období 1993–2000 stanovil stále trvající rekordy v návštěvnosti nejvyšší soutěže.

Po uzavření legendárního stadionu Za Lužánkami se klub v říjnu 2001 přesunul na mnohem menší zrenovovaný Městský fotbalový stadion Srbská, bývalý stadion „Královopolské“ a „Morendy“ s kapacitou 12 550 diváků. Kromě jednoho druholigového ročníku zde hrával 1. ligu. Od přesunu si klub nejlépe vedl v sezonách 2006/07 (5. místo), 2007/08 (4. místo) a 2015/16 (6. místo). Sezóna 2017/18přinesla brněnskému klubu opětovný sestup do druhé fotbalové ligy.

Náš dnešní soupeř zvítězil v Českém a následně v Československém poháru v ročníku 1959/60 a získal tím právo na start v poháru vítězů pohárů, nynější  Evropské lize. Zde posléze podlehl ve čtvrtfinále soutěže chorvatskému Dinamu Záhřeb.

FC Zďas Žďár nad Sázavou hrající čtvrtou nejvyšší soutěž Divizi se do souboje se slavnou Zbrojovkou Brno probojoval přes předkolo, ve kterém vyřadil Havlíčkův Brod 3:0.Po tříleté odmlce, kdy jsme se poháru neúčastnili nám stál v předkole právě krajský rival z H. Brodu. Našim fotbalistům se v domácím poháru v předešlých letech moc nedařilo a sedmkrát v řadě odešli poraženi hned v prvním kole. Poslední výhru a postup do dalších kol jsme si připsali v poháru přesně před jedenácti lety, když jsme zvítězili právě v H.Brodě 1:2. V následujícím kole jsme pak podlehli těsně 2:3 Vysočině Jihlava. 

Pohárové utkání začne ve středu 22. srpna v 17.30 hodin. Hlavním rozhodčím bude Jiří Slabý, asistenti budou Zdeněk Dobrovolný a Jaroslav Poživil.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FK NOVÉ SADY

Neděle  | 28.4.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL