Z Humpolce vezeme bod!

V neděli 30. září jsme zavítali na hřiště nováčka soutěže Humpolce a po dobrém výkonu si připsali bod do divizní tabulky.

A.F.C. HUMPOLEC - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S 1:1  (1:1)

Rozhodčí: Šamaj ŽK: 3:3 Diváci: 290  Poločas: 1:1 Branky: 40. Pešek - 13.Fiala
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala,T.Trojánek, Komínek, Růžička (46. Bureš) - Vitásek, L.Trojánek (54.Vopršal), Sodomka, Nedvěd, Švoma - Henzl

Vstup do zápasu nám vyšel mnohem lépe a  do vedení jsme se dostali ve 12. minutě, kdy míč dotlačil do sítě na zadní tyči Fiala - 0:1. Měli jsme i další šance, ale Nedvěd ani Vitásek nemířili přesně. V 38. minutě Kříž vychytal Trojánka a na druhé straně udeřili domácí. Kopic vyhrál souboj u autové čáry a přesným přízemním centrem našel na zadní tyči nekrytého Peška - 1:1. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Druhý poločas jsme byli více na míči, ale náš tlak k žádné velké šanci nevedl. Do těch se naopak dostávali domácí. Nejprve si zopakovali gólovou akci Kopic s Peškem, ale druhý jmenovaný tentokrát přestřelil. Poté mohl strhnout vedení na stranu domácích Šerý, ale jeho rána skončila na Konrádově břevně. Zápas týmů z opačných pólů tabulky, tak skončil nerozhodně.

Petr Nedvěd, trenér FC Žďas: Bohužel jsme si ukázali, že můžeme hrát vyrovnaný zápas jak s Blanskem, tak i s Humpolcem. Kdyby jsme po poločase vedli o čtyři branky, tak by se nikdo nemohl divit. Humpolec zaparkoval autobus před svým vápnem a nám chyběla větší zkušenost v koncovce. Jiný tým by si s takovým soupeřem poradil.