Z Rosic vezeme zasloužené tři body!

V sobotu 13. října jsme zavítali na hřiště druhých Rosic a po vítězství jsme se přiblížili o dva body za našeho dnešního soupeře.

FC SLOVAN ROSICE - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  1:3  (0:1)

Rozhodčí: Marek ŽK: 4:1 Diváci: 190  Poločas: 0:1 Branky: 60. Selinger - 32. T.Trojánek, 67. Vopršal, 75. L. Trojánek
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád – Komínek, Trojánek T., Fiala – Bureš, Sodomka (81. Havlík), Vitásek, Nedvěd, Trojánek L.. – Henzl (66. Vokoun), Vopršal (90. Janů)

Do Rosic jsme odjížděli s přáním bodovat a již od začátku se hrálo velice kvalitní utkání, které v první dvacetiminutovce šanci nepřineslo. Jako první zahrozili domácí, když se ve 22. minutě na pravé straně uvolnil Selinger a odcentroval před branku. Zde u zadní tyče hlavičkoval Trtílek, ale pouze do rukou brankáře Konráda. Ve 24. minutě jsme se také osmělili a zakončili naši rychlou kombinační akci střelou z hranice vápna, ale  Sodomka minul levou tyč branky. V 32. minutě jsme zahrávali roh z levé strany, míč se následně dostal do prostoru pravého rohu  vápna domácích, odkud jej Tomáš Trojánek vrátil před branku, do které nakonec, po nedorozumění domácího gólmana se stopery, prošel – 0:1. Ve 35. minutě po dalším našem rohu , tentokrát zprava, odvracela domácí obrana další míč mířící do branky. Do konce půle již se skóre nezměnilo, a tak jsme odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Nástup do druhé půle měli lepší domácí a ve 49. minutě, po rohu zahraném Pazourkem od levého praporku, vyskočil na centrovaný míč nejvýše Zezula, míč ale z výhodné pozice nasměroval nad branku. V 59. minutě po rychlé akci domácích po levé straně, odcentroval Pazourek a Selinger střílel z hranice šestnáctky nad branku Konráda. V 60. minutě, po akci vedené domácími středem hřiště, přihrál Pazourek hlavou míč Selingerovi a jeho přesná střela z dvaceti metrů znamenala vyrovnání – 1:1. V 67. minutě  po rohu domácích a odkopu míče od naší branky unikl podél levé čáry až do vápna Vopršal a střelou podél Zádrapy nám vrátil vedení – 1:2.  Další rychlý útok po levé straně hřiště jsme provedli v 75.minutě. Vopršal tentokrát potáhl míč před pokutové území domácích, do kterého přihrál nabíhajícímu Luboru Trojánkovi a ten střelou na zadní tyč zvýšil naše vedení – 1:3. Snaha domácích v závěru ke gólu nevedla, a proto jsme si z hřiště druhého celku tabulky přivezli velmi cenné vítězství. To nás posunulo na čtvrté místo v divizní tabulce.