Zbrojovka vydřela výhru ve druhém poločase!

Ve středu 22. srpna jsme před výbornou návštěvou 1210 diváků v prvním kole MOL CUPU zle potrápili druholigovou Zbrojovku Brno. Ta o svém vítězství rozhodla až ve druhém poločase.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC ZBROJOVKA BRNO 0:2(0:0)

Rozhodčí: Slabý ŽK: 1:0  Diváci: 1210  Poločas: 0:0. Branky: 63. Jambor, 88. Růsek
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Bureš (51. Kunstmuller), Šindelka, Komínek(77.Růžička), Štursa - Vitásek, Sodomka (61. Henzl), Nedvěd, Švoma(46. Kunstmuuler) - Vopršal

Před početnou kulisou se k prvnímu ohrožení branky dostal ve 3. minutě domácí Bureš, ale jeho střela šla nad branku. V 8. minutě to byl opět Bureš, kterého střela ale brankáře Halousku nepřekvapila. Do další šance se dostal hostující Štěpanovský, který nejprve nedokázal trefit míč od Jambora a o pár chvil později sám ze slušné pozice minul domácí branku. Právě Daniel Jambor byl v úvodu utkání aktivní a připravil svým spoluhráčům slibné pozice. Bohužel pro fanoušky Zbrojovky ani jedna z těchto šancí neskončila míčem v brance Žďáru. Jambor byl i u největší šance první půle, po kombinaci se Ziklem se dostal do vápna a jeho pokus s vypětím všech sil likvidoval Konrád. Tomu hodně zatopil také Sedlák, konkrétně jeho tečovaný pokus zpoza vápna. Konrád ale stihl zareagovat a míč vyrazil na roh. Poslední velkou šanci připravil z levé strany centrující Bureš, ale se zmatkem ve vápně si hostující obrana poradila. Poločas tak skončil bezgólovou remízou.

Do druhé půle vstoupila Zbrojovka aktivně a vytvořila si tlak, který se dlouho nedařilo využít. Bezbrankové skóre trvalo do 63. minuty, kdy se po rychlé akci a Křížově přihrávce dostal míč k Danielu Jamborovi, jenž jej poslal neomylně k tyči žďárské branky a Zbrojovka šla do vedení - 0:1. Navýšit náskok mohl v 66. minutě Antonín Růsek, ale jeho záměr mu zkazil dobrým zákrokem brankář Konrád. V závěru utkání se domácí fotbalisté osmělili a začali se tlačit k brance Zbrojovky. V 86. minutě po přímém kopu Fialy nastala ve vápně hostí nepřehledná situace a míč skončil ze strany na tyči hostující branky. Hosté skoro z protiútoku dvě minuty před koncem dali navíc výsledku konečnou podobu, když Antonín Růsek využil individuální akce Bartolomea a překonal Konráda podruhé. Zbrojovka tak po výhře 2:0 na hřišti divizního Žďáru postupuje do dalšího kola MOL Cupu, v němž je čekají Rosice.

Fotky od Zdeňka Smejkala ve Fotogalerii !