Ždírec odjel s pětibrankovým přídělem!

Ve druhém kole divize jsme v neděli 12. srpna navázali na týden staré vítězství s Velkou Bíteší a tentokrát vysoko porazili v dalším derby Ždírec nad Doubravou. Po druhém kole nám patří vlivem horšího skóre prozatím druhá příčka tabulky.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - TATRAN ŽDÍREC N.D. 5:0(2:0)

Góly FC Žďas: 14. Nedvěd, 30. Štursa, 64. Sodomka, 78. Vopršal, 88. Janů Rozhodčí: Fabeš ŽK: 2:4 ČK: 71. Novotný Jan Diváci: 320  Poločas: 2:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Štursa (59. Kunstmuller), Bureš, Komínek- Vitásek, Sodomka, Nedvěd, Švoma (74. Janů), Trojánek L., - Vopršal(80. Šindelka).

Utkání začalo opatrně a odehrávalo se mezi šestnáctkami. První vážná akce ale skončila gólově. To si ve 14. minutě naběhl na centr z levé strany Nedvěd a hlavou poslal míč za Pometlova záda - 1:0. Poté přišly dvě šance hostí. Nejprve hosté ve 23. minutě protáhli Konráda z přímého kopu, aby o dvě minuty poté Najman nevyužil míč za obranu a jen našel připraveného Konráda. Naše produktivita byla ale větší a přesně po půlhodině hry našel po rohovém kopu Fiala na zadní tyči Štursu, který z bezprostřední blízkosti zvýšil na - 2:0. Hosté ještě jednou zahrozili v poslední minutě první půle, ale po rohovém kopu skončila hlavička jen v náručí Konráda.

Druhý poločas začal naší převahou a v 56. minutě protáhl z přímého kopu Pometla polovysokou střelou Nedvěd. Z následujícího rohu poté hosté vyhlavičkovali míč letící do prázdné branky. V 61. minutě po další krásné akci se míč dostal k nehlídanému Vopršalovi, který ale špatně trefený míč nedostal za Pometlova záda. V 64. minutě již diváci mohli slavit potřetí. Fiala našel dlouhým pasem Vopršala, který předložil míč jako na zlatém podnose Sodomkovi, který již nemohl netrefit prázdnou branku - 3:0. To jsme již na hřišti kralovali a navíc v 71. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Jan Novotný a za řeči se šel předčasně sprchovat. Přesilovku jsme využili v 78. minutě, kdy Fiala posadil míč na hlavu Vopršala, který vymetl v šibenici všechny pavouky 4:0. Skóre zápasu nakonec uzavřel po pěkné akci v 88. minutě Janů, když využil nahrávku od Kunstmullera a bezpečně proměnil sólový nájezd 5:0. I druhý domácí zápas po sobě jsme tak dokázali vyhrát za tři body a v soutěži zůstáváme nadále stoprocentní.