Zklamání! Brumovu jsme darovali tři body

Velké komplikace si přivodili divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou. Ve 23. kole jsme v domácím zápase proti taktéž o záchranu bojujícímu Brumovu zahodili několik tutovek a celek ze Zlínska se tak z Bouchalek odvezl cenné body.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - BRUMOV 1:2

Do dalšího záchranářského souboje vstoupil Žďár aktivně. Hned v 1. minutě měl velkou šanci Lubor Trojánek, ale neproměnil. Ten samý hráč mohl otevřít skóre po Maškově přihrávce, ale opět bez efektu. Brumov postupem času vyrovnal hru, paradoxně právě v tomto okamžiku inkasoval. Centr do vápna Vopršal ve 39. minutě šikovně tečoval za záda Cúcika. Dvě minuty nato mohl po rohu zvýšit Wasserbauer, udeřilo však na druhé straně. Po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště následoval rychlý kontr Brumova, na jehož konci byl Imeri. „To byl naprosto zbytečný gól, který jsme si nechali dát do šatny,“ láteřil kouč FC Žďas Jozef Vanko. Ještě před pauzou mohl vrátit domácím barvám vedení Vopršal, ale v obou příležitostech selhal

Domácí střelecké trápené pokračovalo také na začátku druhé půle, protože Bureš v dobré pozici trefil pouze tyč. Trest přišel v 52. minutě, kdy opět Imeri využil další brejk Brumova. Hosté se po vedoucí brance zatáhli a Žďár až do závěrečného hvizdu marně dobýval jejich obranu. V kombinaci s výhrami Vrchoviny (senzačně na půdě vedoucího Hodonína), Bystřice a Holešova to znamená, že jsme se opět až po uši namočili do sestupových vod.

Góly: 39. Vopršal – 42. a 52. Imeri. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: 2:2. Diváci: 165. Poločas: 1:1.
FC Žďas Žďár: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek (77. P. Ločárek), Wasserbauer, Štursa – Frieb (57. Russ), R. Sodomka (86. Musil), Mašek, L. Trojánek - Jurnečka, Vopršal.
Brumov: Cúcik – Juřica, Kolář, Novák, Chovanec - Vítek, Imeri (87. Fojtík), Řehák (74. Patrik Naňák), Šutalo (90. Janáč) – Pavel Naňák, Zvoníček.