FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Zraněný Čestmír Vitásek věří v návrat na konci dubna!

Zvětšit

Vlivem zranění z přípravného zápasu s Velkým Meziříčím, přišel Čestmír Vitásek o část jarní sezóny a tím i o nadcházející derby Žďáru s Vrchovinou. Položili jsme mu před tímto zápasem několik otázek. Tři dny po našem rozhovoru se nakonec musel Česťa podrobil operaci zlomené ruky.

Česťo, jak vypadá tvé zranění?

Mám komplikovanou zlomeninu dolní části vřetení kosti, tudíž jezdím každý týden na kontrolu do nemocnice v Novém Městě na Moravě, jestli vše srůstá tak jak má, kdyby tomu tak nebylo, musel bych podstoupit operaci, které bych se rád vyhnul.

 

Za jak dlouho vidíš návrat na zelené trávníky?

Pokud by léčba probíhala bez komplikací, tak bych můj návrat viděl během  druhé poloviny dubna nejdříve.

 

Co jsi říkal na zákrok, který tě vyřadil z části jarní sezóny?

Proběhlo to celkem rychle, šel jsem do výskoku, abych odehrál balón a pak už jsem jen cítil, jak mě nabral soupeř a bohužel jsem dopadl nešikovně a přivodil si tohle zranění. Je pravda, že soupeř balón hrát nechtěl, ale nebyl v tom žádný úmysl mě zranit.

 

Do tvého zranění, jak si se cítil v zimní přípravě?

Cítil jsem se celkem dobře, jelikož se týmu, tak i mně individuálně poměrně dařilo. Už před přípravou jsem trénoval individuálně a v přípravě jsem si taky dával navíc. Konečně jsem se začal prosazovat i střelecky, tudíž jsem byl do té doby s průběhem zimní přípravy spokojen.

 

Sleduješ také jistě dále svůj bývalý klub z Jihlavy, co říkáš na její jarní tažení?

Ano samozřejmě, že sleduji. Už v jejich přípravě, co jsem mohl vidět se jim dost dařilo, pak už byla jen otázka, jestli to budou předvádět i v lize. Myslím, že se jim to během prvních kol povedlo a dostali se z pozic, které znamenají sestup.

 

Zachrání jihlavští pro region Vysočiny první ligu?

Po podzimní části sezóny jsem jim moc nevěřil, ale pokud budou předvádět takové výkony, jako v prvních čtyřech kolech na jaře, tak v záchranu pevně věřím.

 

Zahrát si znovu první ligu tě tedy už neláká?

Samozřejmě, že zahrát si znovu první ligu by mě lákalo, ale nevím, jestli bych na ní měl výkonnostně, přece jen divize a první liga je veliký rozdíl po všech směrech.

 

Myslíš tedy, že tvoje budoucnost  již bude spojena jen se žďárským fotbalem?

Momentálně si vůbec netroufám říct, jak to se mnou v budoucnu bude, přece jen jsem ještě mladý a mám spoustu fotbalových let před sebou.

 

Jak vzpomínáš na podzimní derby na Vrchovině?

Podzimní derby se vyznačovalo agresivní a tvrdou hrou, kde se rvete o každý balón, tak jak to při derby má vypadat. Myslím si, že moc fotbalovosti nenabídlo. Jinak za výsledek 1:1 jsem byl z venkovního hřiště celkem spokojený.

 

První dvě kola byla odložena, kabina už se těší na sobotní zápas?

Zimní příprava už je sama o sobě příliš dlouhá, zvlášť když se k tomu přidají dvě odložená kola. Celá naše kabina už myslí jen na první jarní kolo, kde ze sebe vydáme maximum.

 

Na závěr jak myslíš, že dopadne derby?

Jsem přesvědčený, že máme kvalitu a formu na to, abychom Vrchovinu porazili. Můj osobní tip je naše vítězství 3:1.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Ti brzké uzdravení

Také děkuji.

 

 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL