Bystřice odjela s debaklem!

V prvním podzimním divizním zápase před vlastními fanoušky si naše Áčko s chutí zastřílelo a Bystřici v okresním derby nadělilo sedm branek!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - BYSTŘICE N.P 7:1 (3:0)

​​​​​​Rozhodčí: Hubený ŽK: 1:1 ČK: 0:0 Diváci: 310  Poločas: 3:0 Branky: 4 a 86. Vitásek, 39. L.Trojánek,45.Sodomka, 50.Kunstmüller, 78.Vokoun, 82.Švoma
FC Žďas Žďár n. S.: Hajný - T. Trojánek, Vitásek, Fiala, T.Peňáz - Severa, Švoma,Kovář(61.Vokoun),Henzl(46.Kunstmüller),Sodomka - L.Trojánek(77.Šindelka)

Za velkého vedra měli domácí raketový start do utkání a ve 4. minutě se po centru zleva dostal k dorážce své hlavičky Vitásek - 1:0. Navázal tak na dvě branky z minulého kola z Brna. Ve 13. minutě zkoušel pozornost hostujícího brankáře Sodomka, ale Dudák byl na místě. Poté se ve 14. minutě po zranění hlavního rozhodčího několik minut nehrálo. To domácí nevyvedlo z tempa a nadále si vytvářeli brankové příležitosti.Ve 25. minutě šel úplně sám na brankáře hostí Henzl, ale jen těsně minul. Ve 28. minutě natáhl ke střele z 20 metrů Vitásek, ale ani jeho tvrdá rána si cestu do branky nenašla. V 39. minutě se po hezké nahrávce Sodomky na Lubora Trojánka měnilo skóre po druhé, když domácí střelec z bezprostřední blízkosti prostřelil Dudáka - 2:0. Ve 45. minutě si oba hráči roli prohodili a Lubor Trojánek připravil nahrávku jak na zlatém podnosu Sodomkovi, který z malého vápna vstřelil třetí branku - 3:0.Tak skončil také první poločas ve kterém předvedli domácí výborný výkon.

Druhý poločas začal pro domácí opět na výbornou a po kombinaci se po centru z pravé strany v 50. minutě z malého vápna prosadil Kunstmüller - 4:0. Hosté nesložili zbraně a v 52. minutě propadl míč až na levou tyč, kde pohodlně doklepl míč za Hajného záda Sklenář - 4:1. Domácí nadále na hřišti kralovali a v 78. minutě našel po centru z pravé strany Vitásek hlavu Vokouna, který z malého vápna neomylně zavěsil - 5:1. V 82. minutě prošel jako nůž máslem obranou hostí Švoma a po blafáku brankáři již to bylo ze strany bystřických na ručník - 6:1. Poslední oku lahodící kombinace začala v 86. minutě na polovině hřiště a po několika přihrávkách se míč dostal ve vápně až k Vitáskovi, který ukončil žďárský koncert - 7:1.