FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Barbora Smejkalová a Kamila Vamberová v reprezentaci WU 15

Zvětšit

Žďárská odchovankyně Barbora Smejkalová a Kamila Vamberová, která v našem klubu působí v tréninkovém procesu od mladších žáků reprezentovali Českou republiku do 15 let v přípravných zápasech proti Polsku!

Obě dívky již nyní působí v klubu FK Pardubice, ale nadále v našem klubu ve svém volnu trénují se staršími žáky. Přejeme holkám v dalším průběhu jejich fotbalové kariéry hodně zdraví a budeme věřit, že se jim bude dařit na klubové úrovni a dále budou reprezentovat Českou republiku.

Česká republika WU15 - Polsko WU15 0:2 (0:0)

Branky: 50. Grzywińska, 65. Witek
Sestava ČR: Žížková – Mikulčíková, Holubová, Smejkalová, Poláchová (65. Chládková) – Vamberová (53. Rusková), Horešovská L. (75. Štěpánová), Černá L. – Krupníková, Němečková (65. Keňová), Vojtěchová (8. Vejrychová)

České fotbalistky nastoupily ke svému prvnímu reprezentačnímu utkání v Náchodě proti Polsku a soupeřky byly od prvních minut aktivnější. Trenéra Eva Šmeralová musela brzo střídat, když zraněnou Vojtěchovou nahradila Vejrychová. V prvním poločase všechny šance zlikvidovala skvěle chytající Žížková a do šaten tak šly oba celky za bezbrankového stavu.

Polsko do druhého dějství nasadilo kompletně novou jedenáctku a i nadále dominovalo. Po deseti minutách se nakonec z dorážky prosadila Grzywińska. Čtvrt hodinu před koncem pak přidala druhou branku Witek, jejíž trestný kop nakonec propadl až do sítě. První duel tedy dopadl lépe pro Polsko, odveta je na programu v sobotu od 11 hodin ve Walbrzychu.

Polsko WU15 - Česká republika WU15 4:0 (1:0)

Branky: 44. a 70. Grzywińska, 3. Witkowska, 55. Skrzypczyk
Sestava ČR: Chumanová – Mikulčíková (41. Poláchová), Holubová (58. Holubová), Smejkalová, Pražáková (41. Chládková) – Černá L., Štěpánová (41. Vamberová) – Němečková, Krupníková, Vejrychová (65. Rusková) – Prášková (41. Horešovská L.)

Mladé reprezentantky nenašly recept na obranu soupeře ani v odvetě a Polsku podlehly na jeho půdě 0:4. Soupeřky šly do vedení hned ve třetí minutě, další branky si nechaly po přestávce, kdy se prosadily ještě třikrát.  
ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR