Další příděl branek schytala Stará Říše!

Po týdnu, kdy odjela z Bouchalek se sedmigólovým přídělem Bystřice, se naši muži nemazlili ani se Starou Říší, které taktéž nasázeli sedm branek.

STARÁ ŘÍŠE - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.0:7 (0:6)

​​​​​​Rozhodčí: Vařacha ŽK: 0:1 ČK: 0:0 Diváci: 250  Poločas: 0:6 Branky: 16.T.Trojánek, 26.Henzl, 29.T.Peňáz,35.Sodomka,39.L.Trojánek,44.Severa,84.Kunstmüller.
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha - T. Trojánek, Vitásek, Fiala, Šindelka, T.Peňáz - Severa(51.Vokoun),, Švoma,Henzl(74..Klouda),Sodomka - L.Trojánek(46. Kunstmüller)

Od začátku zápasu byli hosté aktivnější a v 7. minutě centr Sodomky našel hlavu Severy, ale jeho střela šla jen těsně vedle. V 9. minutě domácí taktéž zkoušeli střelbu hlavou, ale Jícha byl v bráně připraven a míč bez problémů chytil.V 16. minutě se již skóre měnilo. Po rohovém kopu hlavou rozvlnil síť Tomáš Trojánek - 0:1. Další šanci ve 26. minutě hosté opět proměňují. Po akci Fialy z levé strany a jeho centru se před brankou prosazuje Henzl - 0:2.Hosté nadále tlačí domácí před jejich pokutové území a ve 29. minutě po přihrávce zleva od Henzla se prosazuje střelou k tyči Tomáš Peňáz - 0:3.Ve 34. minutě se připomínají také domácí, ale nebezpečná střela letí jen těsně vedle branky. Hosté ovšem nemají dost a o minutu později po nahrávce Fialy skóruje Sodomka - 0:4. V 39. minutě zahrával rohový kop Lubor Trojánek a ten po teči od domácího hráče končí v síti - 0:5. Ve 44. minutě ještě stačí L.Trojánek najít Severu, který uzavírá poločas tenisovým kanárem - 0:6.

Hosté vstupují do druhé půle opět lépe a v 53. minutě po kombinaci Sodomky s Vitáskem druhý jmenovaný bránu jen těsně přestřelil. Poté také zahrozili domácí, ale dvě ošemetné situace hostující obrana s přehledem vyřešila. V 61. minutě se také připomíná střídající Vokoun, ale jeho pokus končí na břevnu domácí branky. Stejný hráč pak střílí z nadějné pozice o deset minut později jen do boční sítě. O dalších deset minut později neproměňuje také svoji šanci po pěkné kombinaci Vitásek. Až 84. minuta uzavírá skóre tohoto utkání.Po pěkné nahrávce Švomy se trefuje i další střídající hráč Kunstmüller - 0:7. Vysoké vítězství tak drží žďárský tým po třech divizních kolech na vedoucí příčce tabulky.