Derby vyznělo lépe pro H.Brod!

V 9. kole divize nás čekalo derby s H.Brodem. Hosté hráli skoro hodinu v oslabení a po dvou úspěšně zakončených akcích si nakonec odvezli z Bouchalek tři šťastné body

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.- HAVL.BROD 1:2 (0:1)

Rozhodčí: Liška ŽK: 3:3 ČK: 0:1(34.Dočkal) Diváci: 180  Poločas: 0:1 Branky: 54.Henzl - 41. Dejl, 50. Šilhart
FC Žďas Žďár n. S.: Hajný - T. Trojánek(56.Zažímal), T.Peňáz(56.Vokoun), Fiala, Šindelka - Vitásek,Švoma,Severa,Sodomka(59.Kunstmüller) - L. Trojánek,Henzl(56.Kovář)

Jako první zahrozili v 9. minutě domácí, ale centr Severy z levé strany nenašel před brankou adresáta.To hosté se také objevili v 11. minutě v nadějnější pozici, ale na vápně volný Bajer mířil nad Hajného branku.O minutu později po centru z levé strany se do vzduchu pověsil Severa, ale brankář jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil. Ve 14. minutě se opět k hlavičce dostal po závaru ve vápně Vitásek, ale Soukal znovu vyrazil.Poté se oba celky objevili v několika slibných pozicích, ale žádná vážnější šance z toho nebyla. V 34. minutě přišel míč za obranu hostí a Dočkal zatáhl za záchranou brzdu a z rukou rozhodčího uviděl červenou kartu. Přesilovku se domácí snažili ihned využít, ale v 38. minutě nejprve Sodomka z pravé strany z výhodné pozice trefil nohy Soukala, aby o minutu později stejný hráč z levé strany poslal míč po zemi těsně vedle tyče. A znovu zafungovalo známé nedáš dostaneš. Hosté po rozehraném rohovém kopu využili nepřehledné situace před brankou domácích a Dejl je střelou k tyči poslal do vedení - 0:1. Tak také skončil první poločas.

Druhý poločas začal v 50. minutě lépe pro hosty, kteří po akci a centru z levé strany zůstali úplně volný před brankou.První střelu Fikara ještě Hajný vyrazil, ale na dorážku Šilharta byl již krátký - 0:2. Domácí se konečně prosadili v 54. minutě, když centr z levé strany šikovně usměrnil za záda Soukala pohotový Henzl - 1:2. V 58. minutě kopali domácí rohový kop, ale závar před Soukalem k brance nevedl. Ve zbytku zápasu oslabení hosté většinou jen bránili, ale domácí k větší šanci nepustili a z několika závarů se domácím míč do branky dotlačit nepodařilo. Z derby si tak hosté odvezli velmi cenné tři body.