FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení podzimní sezóny mladší žáci U12

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Dnes představíme tým U12 mladších žáků, hrajíci nejvyšší žákovskou soutěž na Moravě. O hodnocení jsme požádali Petra Procházku.

U12 – mladší žáci

Trenér Procházka Petr - asistent Mach Jaroslav

Tabulka SpSM - JIH: 16. místo -  15 2 0 13  6 bodů 46:168

Hodnocení podzimní sezóny:

Hráče ročníku 2010(U12) jsme přebrali v květnu. Tým byl složen z 20 hráčů, kteří přešli z přípravky a byl doplněn o talentované hráče z okolí. Za pět let co působím u mladších žáků můžu porovnat kvalitu a šířku kádru a zde se na rozdíl od let minulých sešla jen necelá polovina hráčů, která má zatím na to se utkávat s nejlepšími týmy republiky(Zbrojovka, Slovácko, Sigma, Zlín atd.) Většina hráčů navíc možná i přes trvající pandemii měla od začátku problémy s veškerými dovednostmi. Začínali jsme v tomto směru tedy skoro od začátku. Další věcí na kterou jsem nebyl zvyklý byla hlavně tréninková docházka. V minulých letech skoro stoprocentní, zde sotva poloviční.Jinak musíme kluky pochválit, že se snažili hrát ve všech zápasech kombinačně. Za půl roku jsme určitě zlepšili nešvary v odkopávání a nakopávání míčů a snažíme se vše konstruktivně vyvážet směrem dopředu. Možná je to i na úkor inkasovaných branek, ale koukáme do budoucna ne na okamžitý výsledek.Do přípravy, která začne 10. ledna chceme vyzkoušet minimálně deset nových hráčů, kteří by měli zvednout konkurenci v týmu. V jarní části chceme nadále pracovat na rozvoji individuálních dovedností hráčů. Jednou týdně budeme chodit na tabatu, kde budeme zařazovat silové věci a koordinaci.  V herních cvičeních budeme pracovat na fyzické kondici. V přípravě sehrajeme minimálně pět zápasů, první ligové utkání nás čeká 13. března.

Nejvydařenější zápas podzimu:

Skvělý kolektivní výkon jsme předvedli při vítězství v Prostějově 6:3. Výborná byla z naší strany i domácí výhra proti H.Brodu 10:3, kdy jsme předvedli vynikajících prvních dvacet minut, když jsme vedli 7:1. Za konstruktivní hru jsme byli chváleni v Kroměříži a Jihlavě. V domácím prostředí jsme předvedli několik vyrovnaných zápasů, kde nám však chyběla lepší koncovka a soupeř nás naopak trestal za všechny chyby v obranné fázy.(Vyškov 5:8, Třebíč 3:7, Líšeň 5:10,Hodonín 2:8, Sigma 2:8).

Nejhorší zápas podzimu:

Venku jsme odehráli nejhorší zápas hned v prvním kole ve Zlíně, kde nastoupilo několik hráčů co nastupovalo za B tým. V dalších zápasech se daly očekávat prohry se zmiňovanými TOP týmy, ale zápasy jsme většinou odbojovali.

Sehráli jste pohár mládeže s jakými výsledky:

Začali jsme v předposledním předkole, který jsme vyhráli před Znojmem a Třebíčí. Ve finále kvalifikace jsme byli o proti předkolu oslabeni o dva hráče. I tak jsme se snažili o postup a sehráli další těžká utkání proti Pardubicím, Hradci , M.Boleslavi, V.Mýtu, N.Bydžovu, Chrudimi. V kompletním složení by třetí postupová příčka do republikového finále mohla být reálnější.

Přehled střelců branek za podzim:

Na 46 vstřelených brankách se podílelo devět hráčů.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim:

Do podzimních ligových utkání zasáhlo 17 hráčů. 15- Beneš, S.Sláma, Ptaszek, 14- Michut, Bureš, Suchý, 13 – R.Had, Straka, 12 – M.Had, 11- J.Sláma, 8 – Synek, 5 – Bajer, 4 – Fiala, 3 – Filippi, Kysilka, 2 – Staněk, 1- Štourač. Ostatní hráči nastupovali dále za B tým.

Závěrem by jsme chtěli poděkovat rodičům za podporu kluků v tréninkovém procesu a korektnímu fandění ve většině jak domácích, tak i venkovních zápasech podzimní sezóny. Vedení klubu za vytvoření podmínek, kdy se pak můžou kluci měřit s nejlepšími kluby na Moravě.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR