Humpolec nám připravil první podzimní prohru!

V neděli 20. září se představil na Bouchalkách tým Humpolce, který si po dobrém výkonu v obou poločasech, odvezl domů plný počet bodů.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - HUMPOLEC 1:4 (0:2)

Rozhodčí: Galář ŽK: 3:3 ČK: 0:0 Diváci: 320  Poločas: 0:2 Branky: 89. L.Trojánek - 3. a 81. Dalík, 8. a 51. Tomovič
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha - T. Trojánek, Vitásek, Fiala, T.Peňáz - Švoma,Henzl(46.L.Trojánek),Sodomka(85. Růžička),Kunstmüller, Klouda(46. Vokoun, 67.Severa) - Kovář

Zápas nezačal pro domácí vůbec dobře a ve 3. minutě si naběhl na míč za obranu hostující Dalík a křižnou střelou nedal Jíchovi šanci - 0:1. Hosté nadále hrozili, ale dvě jejich šance k brance nevedly. Domácí si toto varování nevzali k srdci a v 8. minutě je potrestal po akci vedené z pravé strany a střele na přední tyč Tomovič - 0:2. V 15. minutě přišla hezká kombinace a centr domácích z pravé strany, na který však Sodomka nedosáhl. Další střela domácího Kováře ve 20. minutě nebyla příliš prudká a šance hostujícího Řezáče skončila v 33. minutě na tyči. Konec poločasu ještě domácí zahrozili několika závary, které již ale změnu skóre v prvním poločase nepřinesly.

Do druhé půle domácí dvakrát prostřídali a vrhli se do útoku, ale střela Vitáska z hranice vápna letěla v 47. minutě těsně nad horní tyč. To hosté byli opět efektivní a po akci vedené po pravé straně se v 51. minutě trefil Tomovič - 0:3. Další minuty se na hřišti moc zajímavého nedělo, a tak si hosté definitivní pojistku vedení schovali do 81. minuty.To se po nedorozumění domácí obrany k míči dostal Dalík a pohodlně skóroval - 0:4. V 89. minutě se přeci jen dočkali čestného úspěchu také domácí, když si na centr naběhl Lubor Trojánek a z bezprostřední blízkosti z voleje nedal Křížovi šanci - 1:4. Na podzim si tak domácí připisují první divizní prohru a v tabulce jim patří čtvrtá příčka.