FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

OKRESNÍ DERBY VE ŽĎÁRSKÉ REŽII!

V neděli 26. března jsme v domácím prostředí přivítali v derby Velkou Bíteš. Od začátku zápasu jsme si šli za vítězstvím a po třígólové výhře nadále držíme třetí místo v divizní tabulce.

ŽĎÁR N.S. - V.BÍTEŠ 3:0(1:0)

Rozhodčí: Krondráf  ŽK: 1:3 ČK: 0:1(89.Daněk)  Diváci: 150  Poločas: 1:0. Branky: 30. a 78. (PK)Šerý, 54. Vitásek
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha - Trojánek, Vitásek,Severa, Vokoun - Nedvěd, Sodomka(85.Mach),Starý, Švoma(78.Novotný) - Šerý, Henzl (78.Srnský David)

Vstup do utkání nám vyšel lépe a hlavička Henzla šla těsně vedle tyče. Ve 13. minutě se dokonce kopala penalta, ale Nedvěd trefil jen břevno. V další šanci se po centru z pravé strany ocitl Severa, ale jeho střela mířila do tyče. Zaslouženě jsme se dostali do vedení v 30. minutě, když Šerý přehodil z rohu vápna vyběhnuvšího Pelána - 1:0. Nadále jsme hrozili především ze standardtních situací a po jedné hlavičkoval Vitásek, ale Pelán jeho pokus vyškrábl nad horní tyč.

Druhý poločas se již Vitásek v 54. minutě trefil po rohovém kopu hlavou přesně a vedli jsme - 2:0. Hosté měli také jednu šanci, ale střela jen orazítkovala Jíchovu tyč. Na druhé straně se dostal do šance Trojánek, ale Pelán jeho samostatný nájezd vyrazil. Další samostatnou akci předvedl po pravé straně Švoma, ale po kličce brankáři jeho přízmní střela mířila těsně mimo. Účet zápasu pak uzavřel v 78. minutě Šerý, který proměnil pokutový kop. Po vítězném utkání nám patří v tabulce třetí místo.Příští dvě utkání se představíme na hřištích soupeřů ve Staré Říši a Speřicích.

Video z utkání: https://youtube.com/watch?v=v8LWh17m8jw&feature=shares

Fotky ze zápasu: https://www.instagram.com/p/CqQ9owhIe0C/

                              https://www.instagram.com/p/CqQ8HtxIXCg/

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Humpolec

      Pátek|26.5.2023

      18.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR