Pouťový zápas vyšel lépe pro Start Brno!

V pátek 13. května jsme ve 22. kole moravskoslezské divize D přivítali na Bouchalkách Start Brno. Dobře rozehraný zápas jsme nakonec nedovedli do vítězství a odešli poraženi.

ŽĎÁR N.S. - START BRNO  1:2(1:1)

Rozhodčí: Fabeš  ŽK: 6:3 ČK: 0:0 Diváci: 217  Poločas: 1:1. Branka:  9.Šerý - 24.Smejkal, 74. Havlín
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha – Peňáz, Vitásek, Mach(70.Novotný), Fiala - Henzl(46.Požár),Sodomka, Šerý(83.Homolka), Švoma - Kunstmüller(70.A.Starý), Otava(83.Dvořák)

Pouťový zápas začal lépe pro domácí a Šerý v 9. minutě poslal střelou z dvaceti metrů žďárské do vedení - 1:0. Hosté ale neznervózněli a ihned po inkasované brance dvakrát zahrozili, ale branku domácích netrefili. Ve 24. minutě již bylo ale vyrovnáno. To rohový kop poslal hlavou do branky z malého vápna nikým nehlídaný Smejkal - 1:1. V 32. minutě to zkoušel z 25 metrů Mach, ale brněnský gólman vyrazil jeho střelu na roh. Závěr poločasu patřil Startu, ale několik centrovaných míčů domácí obrana vyřešila.Do šaten se šlo tedy za nerozhodného stavu.

Druhý poločas opět začali lépe domácí a Šerý v 57. minutě orazítkoval břevno brněnské branky. Další průběh zápasu mnoho vyložených šancí nepřinesl, a tak rozhodlo jedno okénko v obraně domácích. To potrestal v 74. minutě Havlín, který v samostatném nájezdu z levé strany přesně zakončil svoji akci střelou na zadní tyč - 1:2. Závěrečná snaha domácích k brance nevedla a hosté si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Fabeše odvezli tři body.