FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

U9 NA DOMÁCÍM TURNAJI STŘÍBRNÁ!

Zvětšit

V neděli 27.8.2023 se na fotbalovém hřišti Na Bouchalkách odehrál fotbalový turnaj mladších přípravek U9.

Turnaje se účastnilo 8 týmů. Pozvánku žďárského celku FC Žďas Žďár nad Sázavou přijaly kluby SK Líšeň, FK Pardubice, SK Vysoké Mýto, FC Hlinsko, FC Hradec Králové, FC Sparta Brno a SK Nemošice. Nedělní dopoledne přichystalo všem hráčům a hráčkám ideální fotbalové počasí a nic nebránilo zahájení turnaje. Turnaj byl nalosován formou každý s každým s hracím časem 1x20 minut.

Od začátku byla k vidění kvalitní střetnutí plná pěkných akcí, šancí a vstřelených branek. Domácí celek zahájil turnaj vítězstvím 6:0 proti celku FC Hlinsko. I druhé utkání domácím borcům vyšlo a po přestřelce se nakonec radovali z výhry 12:7 proti FK Pardubice. Na vedlejším hřišti se odehrálo velice kvalitní utkání mezi celky SK Vysoké Mýto a FC Sparta Brno. Toto utkání již mohlo napovědět, které celky budou pravděpodobně bojovat o příčky nejvyšší. Z těsné výhry 2:1 se nakonec radoval tým z Vysokého Mýta.

Celé fotbalové dopoledne probíhalo i díky skvělé spolupráci všech týmů, trenérů a pořadatelů na jedničku. Po krátké pauze, které týmy využily k připravenému občerstvení a nabrání sil do zbytku turnaje, se mohlo pokračovat dále v honbě za body.

V dalším kole na sebe narazili domácí hráči a skvěle hrající celek FC Sparta Brno, která byla pasována na favorita turnaje. Domácí se však nenechali zastrašit a po bojovném výkonu si odnesli cenné vítězství 5:3. Další zápas tak měl rozhodnout o celkovém vítězi. Hned v následujícím kole se totiž střetla mužstva SK Vysoké Mýto a FC Žďas Žďár nad Sázavou, kdy ani jeden z týmu doposud neokusil hořkost porážky. Žďár v úvodu utkání tlačil, ale neproměněné šance vlily krev do žil Vysokému Mýtu. Ten své šance naopak proměnil a odskočil do třígólového vedení. Domácí sice nepřestali bojovat, ale k soupeři se nedokázali přiblížit už na více jak jeden gól a utkání tak skončilo vítězně pro SK Vysoké Mýto 5:3. Po tomto utkání už bylo víceméně jasné i konečné umístění.

První místo tak bez ztráty bodu obsadil celek SK Vysoké Mýto. Na krásném druhém místě skončil domácí celek FC Žďas Žďár nad Sázavou. Třetí příčka nakonec patřila brněnskému týmu FC Sparta Brno. Bramborovou příčku obsadil celek FK Pardubice. Následovaly týmy SK Nemošice, FC Hradec Králové, SK Líšeň a FC Hlinsko. Nejlepším střelcem turnaje se s 22 góly stal domácí kanonýr Adam Litochleb. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen David Tvrdek z týmu SK Vysoké Mýto. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si převzal také domácí hráč Lukáš Krajčovič.

Velké poděkování patří pořadatelům, všem rodičům, kteří se starali o bohaté občerstvení, rozhodčím, trenérům a fanouškům ze všech týmů, kteří neustále fandili.

Na sponzoringu se podílely: Město Žďár nad Sázavou, Libor Bojanovský, EFKO Nové Veselí, ENPEKA, ŽĎAS a Hettich – Všem moc DĚKUJEME!!!

Výsledky domácího celku:

FC Žďas Žďár nad Sázavou : FC Hlinsko 6:0

FK Pardubice : FC Žďas Žďár nad Sázavou 7:12

SK Nemošice : FC Žďas Žďár nad Sázavou 1:6

FC Žďas Žďár nad Sázavou : SK Líšeň 4:2

FC Sparta Brno : FC Žďas Žďár nad Sázavou 3:5

FC Žďas Žďár nad Sázavou : SK Vysoké Mýto 3:5

FC Hradec Králové : FC Žďas Žďár nad Sázavou 4:7

Fotky z turnaje: https://eu.zonerama.com/VKFoto1/Album/10289796

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR