V Brně se na úvod sezóny body dělily!

V sobotu 8.srpna rozehrálo naše Áčko mužů nový divizní ročník na hřišti Startu Brno.

START BRNO - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.2:2 (1:1)

​​​​​​Rozhodčí: Rygl ŽK: 1:6 ČK: 0:0 Diváci: 290  Poločas: 1:1 Branky: 16 a 72. obě z penalty Matyska - 39. z penalty a 50. Vitásek
FC Žďas Žďár n. S.: Hajný - T. Trojánek, Vitásek, Fiala(82.Šindelka), T.Peňáz - Severa, Švoma(90.Klouda),Kovář(77.Vokoun),Kunstmüller(55.Henzl),Sodomka - L.Trojánek

Od začátku utkání byly za velkého vedra vidět akce a příležitosti z obou stran, ale šance domácích  a hostujícího Kunstmüllera k brance nevedly. V 9. minutě se střelou z dálky a o několik minut později z přímého kopu prezentoval Fiala, ale brankář domácích byl vždy na místě.Byli to nakonec domácí, kteří se dostali v 16.minutě do vedení, když pokutový kop proměnil Matyska - 1:0.Poté se dostali ke slovu znovu hosté. Ve 27.minutě Kovář hlavičkoval těsně vedle a o tři minuty později po akci Švomy opět stejný hráč jen o centimetry minul domácí branku. V 36. minutě se v další nadějné pozici objevil Sodomka, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla a letěla nad.V 38. minutě se hosté dožadovali po jasném faulu na Švomu odpískání penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.Hosté nakonec svoji aktivitu proměnili v 39. minutě, kdy rozhodčí Rygl po dalším zákroku ve velkém čtverci penaltu již odpískal. Vításek se nemýlil a bylo zaslouženě vyrovnáno - 1:1.Ve 42. minutě se dostali ke slovu také brňané a po hlavičce se vyznamenal Hajný, který vytáhl střelu nad branku. Nerozhodným výsledkem se tak skončila zajímavá první půle.

Do druhé půle vstoupili opět lépe hosté, kteří pokračovali v aktivitě z prvního dějství a v 48. minutě orazítkoval tyč domácí svatyně Lubor Trojánek.V 50. minutě již bylo veseleji na hostující straně, když se po standardce z levé strany prosadil hlavou podruhé v zápase Vitásek - 1:2. V 56. minutě zkoušeli pozornost Hajného domácí, ale nebezpečná střela šla jen kousek vedle jeho levé tyče.Poté se čtvrthodinu nic vážnějšího nedělo až v 72. minutě se pískala opět penalta ve prospěch domácích, kterou proměnil ve svoji druhou branku v zápase Matyska - 2:2. V 81. minutě se domácí tlačili k vedoucí brance, ale jejich nebezpečná akce z pravé stranv skončila rohem. Konec zápasu se již dohrával a hosté, kteří působili celý zápas aktivněji museli vzít zavděk jedním bodem. První mistrovské body nové sezóny se tak dělily.