FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

V KRAJSKÉM DERBY NÁS ČEKÁ OBLÍBENÝ SOUPEŘ!

V sobotu 16. září zajíždíme v rámci 7. kola moravskoslezské divize D do Havlíčkova Brodu, kde jsme od jeho postupu do divize v roce 2007 již 16 let neprohráli!

Po postupu Havlíčkova Brodu do divize v roce 2007,kdy hned Slovan po ročním učinkování sestoupil se opět na divizní scénu vrátili jeho fotbalisté v roce 2014. Od té doby jsme se s naším krajským rivalem utkali v divizi v 16 případech a jen jednou prohráli a to v domácím prostředí na podzim roku 2020 1:2. Navrch jsme si připsali ještě dvě pohárová vítězství.

6. kolo moravskoslezské divize D

Opět na výsluní. Po loňském pádu z divize a následující stabilizační sezoně, která nakonec vyústila návratem, Slavoj opět dělá svým fanouškům radost. V sobotním pouťovém duelu polenští fotbalisté přehráli Havlíčkův Brod 2:0 a s bilancí 4-1-1 okupují čelo tabulky divize D.

Více než hodinu hry to vypadalo, že Havlíčkův Brod drží otěže zápasu ve svých rukách, jenže pak udeřil Ilya Kazlou a otevřel skóre. „Musím přiznat, že z naší strany první poločas dobrý nebyl. Havlíčkův Brod byl lepší a při několika šancích nás podržel brankář Duba,“ oddechl si trenér Slavoje Lukáš Adamec.

Jenže právě v klíčových okamžicích se ukázalo to, co polenské fotbalisty v začátku sezony zdobí. Bojovnost a sebedůvěra. „Nějak se nám to sešlo, více věcí najednou,“ usmívá se Adamec a dále přibližuje: „Máme i dost štěstí. Jsme ale na vítězné vlně, takže to chceme využít.“

Polenský kouč pak ocenil příspěvky zahraničních akvizic, kterými jsou Ilya Kazlou a Labaran Khalid Baba. „Khalid dokázal využít hrubé chyby brodského obránce při prvním gólu. Vypíchl mu balon a z toho pak profitoval Ilya. Oba naši legionáři jsou nadprůměrní a hlavně rozdíloví hráči. Zvláště Nigérijec Khalid je uprostřed hřiště hodně znát,“ oceňuje Adamec.

Takřka pětistovka diváků vyprovázela do kabin vítěze potleskem. „Byla krásná atmosféra, umocnil to druhý gól v nastavení, který vstřelil právě Khalid,“ doplňuje Adamec.

FC Slavoj Polná - FC Slovan Havlíčkův Brod 2:0(0:0)

Branky: 64´ Kazlou, 93´ Baba Labaran
Rozhodčí: Landsman - Svoboda, Holub (Vidlák)
Diváci: 456
ŽK: 3-3
ČK: 0

Sestava FC Slavoj Polná: Duba - Diviš, Sobotka, Baba Labaran, Pecina, Haala, Bradáč, Kazlou, Voráč (87´ Apfelthaler), Čaloud (46´ Fuksa, 90´ Voráček), Drápela (90´ Brukner)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - M. Pavlík, Pabousek (65´ J. Panský), Hloušek, A. Novák (75´ Šenk), Cakl, Fikar, Coufal (65´ Bajer), Miška, Válek, J. Pavlík (65´ V. Novák)

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR