FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 16.4 - 17.4

Zvětšit

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na sobotní divizi starších žáků, kdy od 10.00  hostíme na Bouchalkách tým Líšně. V neděli od 10.00 tentokrát v divizi dorostu přivítáme Humpolec.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

Vysočina Jihlava - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 7:0 ( 4:0)

Sestava : Cymrykovyč ( 45. Sklenář) - Bureš, P. Matoušek, Osmík, Gregar, - Dočekal ( 45. Pelikán), Mikíšek, Prudík, Hotárek (45. Srnský)- Toman, Suský

Na půdu lídra soutěže jsme zajížděli s touhou překvapit. Bohužel od první minuty domácí jasně dávali najevo, že překvapení nedopustí. I když jsme se snažili defenzivní hrou minimalizovat šance domácích, soupeř nás ve všech dovednostech přehrával. Zápas nám jasně ukázal, že bodování s předními celky soutěže je velice obtížné. Jihlava spolu s Třebíčí jsou jediná mužstva z kraje Vysočina , která můžou konkurovat moravským týmům. Ostatní mužstva z vysočiny jsou na chvostu tabulky.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

Vysočina Jihlava - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 6:3 ( 2:3)

Branky: Mikišek, Toman,Šikula

Hodnocení:

Utkání na půdě lídra soutěže nám body nepřineslo. Po statečném a bojovném výkonu jsme si z Jihlavy odvezli krutou porážku. Přes nepříliš vydařené utkání od některých opor týmu, jsme poměrně dlouho  suveréna tabulky trápili a to především rychlím přechodem a nepříjemným presinkem. Naše poločasové vedení o branku bylo pro domácí ještě přijatelným výsledkem. Velká škoda, že se nám nepodařilo skóre navýšit. Ve druhém poločase již některým hráčům (zápas za U 19) začalo ubývat sil a vstup vyšší moci byl pro nás zdrcující. Z naší hry především v prvním poločase máme opravdu dobrý pocit a dokázali jsme soupeře, který v soutěži zatím obdržel pouze 9 branek z toho od nás celkově  4 (jedna na podzim) značně potrápit. Nyní následuje série utkání s týmy z chvostu tabulky a je nutné k těmto utkáním přistoupit stejně zodpovědně.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

Dohrávka 14.4.

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 5:0 ( 3:0)

Sestava: Červinka - Polanský ( 34' Rosecký) , Síč, Janík, Pavlík - Brusenbauch, Holec, Toman ( 59. Svoboda), Boháček – Chmelík

Hodnocení:

Před utkáním jsme řešili problémy se složením sestavy. Nakonec musel do pole nastoupit brankář Pavlík.Soupeř byl v první půli jasně lepší, hráli jsme hrozně bojácně s až příliš velkým respektem k soupeři.

Ve druhé půli došlo ke zlepšení. Je pozitivní, že kluci utkání nezabalili a snažili se soupeři ve druhé půli vyrovnat svým výkonem. Škoda nevyužité stoprocentní šance za stavu 0:3, a také dvou zbytečně inkasovaných gólů v závěru utkání.Teď je hlavní, abychom nějak dokázali složit mužstvo pro sobotní utkání v Kroměříži.

16.4

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 2:4 ( 0:2)

Sestava: Pavlík - Polanský, Síč, Janík, Tichý - Boháček, Holec, Brusenbauch, Chmelík - Toman ( 78' Rosecký), Vaverka

Branky : Holec 2, Toman, Boháček

Hodnocení:

Po čtvrteční dohrávce v Brně nás v sobotu čekalo další venkovni utkání tentokrát v Kroměříži.První poločas jsme zvládli výborně. Soupeře jsme nepustili do žádné šance, naopak sami jsme byli velice nebezpečný směrem do ofensivy, z čehož jsme vytěžili dvě vstřelené branky.

V druhým poločase se nám podařilo soupeře hned od začátku zatlačit na jejich půlce a po krásných individuálních akcí jsme se dostali do vedení 4:0.V závěru utkání soupeř pouze už jen korigoval na konečných 4:2 v náš prospěch.Kluci odehráli výborný utkání, když jejich výkon ocenili i trenéři soupeře.Za odměnu jsme dali po utkání při zpáteční cestě McDonald's a všichni byli maximálně spokojeni.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

Dohrávka 14.4.

FC Sparta Brno - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 2:2 ( 0:2)

Sestava: Pešek - Čížek, Svoboda, Dvořák, Promberger - Havelka, Chmělíček (32´Pipek), Stránský, Havlík - Zych, Vaverka

Branky : Zych, Havlík

Hodnocení:

Ve čtvrteční dohrávce jsme sehráli utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme vstřelili dvě branky, další vyložené šance jsme neuvěřitelným způsobem zahazovali, což nás v konečném důsledku dohnalo. Zápas jsme měli pod kontrolou. Pak se ale karta obrátila. Úplně jsme přestali být aktivní směrem dopředu, domácí vycítili šanci a šli si minimálně za vyrovnáním. Což se jim nakonec podařilo.

Má to dvě roviny. Samozřejmě první půle a mraky spálených šancí. Holt 7-8 samostatných nájezdů vyřešíme slabou střelou do již ležícího brankáře, nebo branku netrefíme vůbec. Na druhou stranu momentálně nejsme v dobrém rozpoložení a tudíž konkurenceschopní. Zranění a nemocní kluci se stále nevracejí, ba naopak nadále přibývají. Hned několik jich nastoupilo, či dohrávalo se sebezapřením.

16.4

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 9:0 ( 3:0)

Sestava: Pešek - Svoboda, Čížek (41´Mach), Pipek, Dvořák, Promberger - Havlík (49´ Starý), Havelka, Stránský, Vaverka - Zych

Hodnocení:

Utkání herně i výsledkově vyznělo jasně pro domácí. Tým ligových parametrů s námi neměl slitování. Asi to vyzní divně, ale můžeme být spokojeni s přístupem. S čistým svědomím můžeme říct, že jsme udělali maximum. Mrzí jen šest inkasovaných branek v posledních dvaceti minutách utkání.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC Ždas - Slovácko 4:10 (3:3, 1:3, 0:4), hráno 3x 30min.

Branky: Toman 2, Prokůpek, Havlík, Krajíc

Sestava: NAVRÁTIL - ODVÁRKA,SVOBODA,TEPLÝ - JAŠEK,PROKŮPEK,IROVSKÝ - TOMAN (KRAJÍC,STANĚK,HAVLÍK,KOTOVIC,CHROUSTOVSKÝ)

Hodnocení:

Dnes jsme sehráli s fotbalově vyspělým soupeřem slušné utkání. I když se hosté ujali rychlého vedení a měli lepší vstup, postupem času jsme hru srovnali a bojovali o výsledek. Reagovali jsme změnou rozestavení a dostali se do utkání. Do 55 minuty byl stav vyrovnaný 4:4 a kluci se přesvědčili, že mohou být srovnatelní. Soupeř nám brankově odskočil až v poslední části, kdy trestal naši nedůslednost a využil rychlých protiútoků, což je pro konečný stav škoda. Máme na čem pracovat, koncentraci po celou dobu utkání musíme udržet a přidat v rychlé práci s míčem a herní součinnosti. Jsme rádi, že kluci plní naše pokyny, hrají nahoře, aktivně napadají se snahou získat míč. Se soupeřem si to dnes rozdali a donutili ho k chybám. Víme, že tady je cesta a chceme se dál zlepšovat.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC Ždas - Slovácko 1:15(0:5,1:3,0:7) 3x30 min.

Hodnocení:

Proti prvnímu celku tabulky a nejlepšímu týmu, co se zde za čtyři ligové sezóny představil jsme nastoupili od začátku velmi zodpovědně. Prvních patnáct minut se hrálo v pekelném tempu a neskutečné jízdě. Hosté v této části k našemu štěstí nastřelili 2x břevno. Bohužel po sérii rohů se již prosadili dvakrát hlavou v 16. a 20. minutě. Mezitím přidali branku v 18. minutě. Poté jsme po zbytečných hrubkách dostali dvě branky do šatny ve 28. a 29. minutě a třetinu prohráli 0:5. Soupeř využil skoro všechny příležitosti ke skórování, ale my jsme museli kluky paradoxně za výborný výkon pochválit, ač jsme pětkrát inkasovali.

Druhá třetina pro nás nezačala dobře a hned v 31. minutě hosté zvýšili na 0:6. My jsme poté soupeře přitlačili v určitých chvílích před branku a po krásné akci snížili ve 35. minutě na 1:6. Byli jsme nadále aktivní a dostávali se do dalších šancí, které se nám ale nepodařilo gólově zakončit. Slovácko v této fázi hry bylo chvilku pasivní a nechalo nás hrát před jeho brankou, ale poté opět přidalo v 40. a 45. minutě dvě branky po rychlých kontrech a zpětných přihrávkách. Posledních 15. minut třetiny jsme s vypětím všech sil ubránili a třetinu prohráli po vynikajícím výkonu 1:3.

V poslední třetině jsme již neměli síly dostupovat jejich hráče a soupeř nám mezi 65. a 75. minutou nastřílel pět branek v rychlém sledu. Ve zbytku utkání již Slovácko kralovalo a v 80. a 85. minutě ukončilo třetinu dalšími dvěma góly vítězstvím 0:7. Pochvalu zasluhuje celý tým hlavně za výborný výkon v prvních dvou třetinách.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 Humpolec

      Pátek|26.5.2023

      18.00

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agentura

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR