FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 23.10 - 24.10

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na čtvrteční ligu mladších žáků, kdy od 10.00 hostíme na Bouchalkách tým FŠ Třebíč. V neděli nastoupí dorostenci také proti Třebíči. Starší hrají v 12.00 a mladší v 14.15 hodin. V sobotu hrají v žákovské divizi starší žáci od 10.00 a 12.00 proti Kroměříži.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

LÍŠEŇ B - FC ŽĎAS 3:5(2:2)

Branky: Otava 3, Mikišek, Osmík

Hodnocení:

Překvapivé, ale zasloužené vítězství. Přes nepovedený vstup do utkání, kdy jsme rychle prohrávali, jsme ukázali morální sílu a odhodlání. Domácí sice drželi více míč, ale šance si nedokázali vypracovat, snad jen po standardních situacích. Po poločasových 2:2, jsme hráče jasně upozornili, že pouze bod by byl málo. Využitá standardní situace a krásný gól Osmíka a individuální akce Otavy nám zajistili cenné, ale zasloužené 3 body.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

LÍŠEŇ B - FC ŽĎAS 1:3(0:2)

Branka: Baxant ,Toman, Polívka

Hodnocení:

Utkání dvou týmů z předních příček tabulky rozhodly slepené branky po půl hodině hry. Domácí vstoupili do utkání aktivně a za podpory větru si vytvořili první nebezpečnou situaci, ale Mach byl připraven a střelu zneškodnil. Následovala pasáž kdy jsme se začali dostávat do hry a vytvořili několik velkých brankových příležitostí, ale domácí brankář byl vždy připraven. Až 29. minutě Baxant využil  individuální průnik a dostal nás do vedení. O minutu později po závaru v brankovišti a nepovedeném odkopu domácího obránce, který nastřelil Tomana jsme vedli 2:0. Následně se hra zklidnila a ač domácí drželi míč, tak větší šanci si nevypracovali. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení. Domácí přes výraznou převahu v držení míče si přes dobře pracující defenzívu v čele s brankářem Machem šance nevytvářeli. Nám v 61. minutě vyšel brejk a po pěkné kombinaci 3 hráčů Polívka nekompromisně zvyšoval na 3:0. Domácí i nadále dobře kombinovali, ale výtečný Mach dovolil snížení až v 86. minutě. Těžké utkání s kvalitním soupeřem, kde jsme museli pracovat celých 90 minut. Těší nás výhra, ale i takticky dobře zvládnutý 2. poločas v novém pro nás netradičním rozestavení.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC ŽĎAS - VYŠKOV 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: Toman

Sestava: Šik - Odvárka, Teplý - Chroustovský ,Havlík, Svoboda, Prokůpek - Toman ( Navrátil, Irovský, Kotovic)

Hodnocení:

Utkání se mi hodnotí těžce, výsledek je pro nás tentokrát hodně krutý. Musím říct, že jsme byli ve většině utkání lepším týmem, se snahou v ofenzivě tvořit a hrát otevřeně. Srazili nás individuální chyby brankaře, nedotažené přečíslení protiútoků a skutečnost, že jsme si nedokázali poradit se zataženým blokem soupeře. V utkání jsme také trefili snad čtyřikrát konstrukci branky a další šance pokryl hostující brankař. Pozitivní byla naše snaha a aktivita. Dnes jsme si nezasloužili prohrát.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC ŽĎAS - VYŠKOV 5:8 (2:2, 1:4, 2:2)

Sestava: Michut-  S.Sláma, Beneš, Ptascek, R.Had, M.Had, Straka, Bureš, Kysilka, Fiala, Suchý.

Branka: Beneš 2,Ptascek, Bureš, S.Sláma

Hodnocení:

První třetinu se nedostával soupeř skoro na naši polovinu a jen bránil, ale stačili mu dvě brejkové akce na vstřelení dvou branek. Druhou třetinu jsme asi na 15.minut vypadli z role a soupeř zaslouženě tuto část hry vyhrál. V poslední třetině jsme snížili na rozdíl jedné branky, ale soupeř nás dvěma lacinými góly v závěru potrestal a zvítězil. Po většinu utkání jsme byli lepším celkem, ale soupeř byl v koncovce efektivnější.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR