VÝSLEDKY MLÁDEŽE 23.4 - 24.4

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na nedělní první ligu mladších žáků, kdy od 10.00  hostíme na Bouchalkách tým 1. SC Znojmo.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

FC ŽĎAS - AFC Humpolec 4:0 ( 3:0)

Branky : 2x Srnský, Toman, Suský

Sestava : Chmelík - Bureš ( 72. Hotárek), Osmík, P. Matoušek, Gregar (66. Sochor) -  Dočekal, Mikíšek, Prudík (64 Pelikán), Suský - Srnský, Toman

Hodnocení:

S touhou odčinit vysokou prohru z minulého kola na půdě lídra soutěže, vstoupili na domácí umělce starší dorostenci do utkání s Humpolcem velmi nervózně. Kazili jsme jednoduché přihrávky, nedařil se první dotek, vázla komunikace. Na klidu nám (jako tradičně ) nepřinesly ani dvě stoprocentní šance Tomana a Srnského v úvodní čtvrt hodině zápasu. A tak po nedorozumění v naší obraně mohl jít do vedení soupeř, ale po výborném zákroku Chmelíka se skoré naštěstí neměnilo. Jak se později ukázalo, byla to jediná šance soupeře. V 17.min. se po rychlé kombinaci dostal k míči Suský , který na velkém vápně našel Tomana, který umístěnou střelou do šibenice otevřel skoré 1:0. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to domácí FC ŽĎAS. Bohužel , často jsme byli ve finální fázi zbrklí a místo kombinace jsme míče do pokutového území centrovali ,s čímž neměl soupeř větší  problém. Pokud jsme zachovali klid a rychle kombinovali, vytvářeli jsme si gólové příležitosti , které do konce prvního poločasu dvakrát využil Srnský. Do šaten se šlo za stavu 3:0.

V druhém poločase soupeř ještě více stáhnul obraný blok. My jsme se pokoušeli o rychlé přenášení těžiště hry, ale k větším šancím to nevedlo. Jedinou větší šanci v druhém poločase po rychlé orientaci v pokutovém území využil v 66. minutě Suský. Třetí nulu v sezoně hájili domácí kvalitní kombinací a držením míče. Konečná výhra 4:0 je naprosto zasloužená a domácí hráče je za výkon nutno pochválit.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

FC ŽĎAS - AFC Humpolec 3:0 ( 2:0)

Branky: Lysák, Toman,Šikula

Hodnocení:

Nepříliš pohledné utkání ve kterém jsme získali tři povinné body. Přes rychlé vstřelenou branku, jsme po většinu utkání těžkopádně dobývali soupeřovu branku. Když už se nám podařilo překonat obranný val, předvedl fantastický zákrok hostující brankář.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 3:1 ( 1:0)

Sestava : Pavlík - Polanský, Síč, Janík, Tichý - Boháček, Holec, Brusenbauch ( 62' Červinka) , Chmelík - Toman ( 79' Rosecký), Vaverka

Branky : Holec, Toman, Boháček

Po sérii venkovních utkání nás doma čekalo třetí mužstvo divize Líšeň.Utkání jsme výborně začali. Hned v úvodu jsme se ujali vedení po krásné dalekonosné střele Holce. Pak byl ale soupeř lepší, agresivnější, nebezpečný před naší brankou, kdy nás podržel brankář Pavlík.

Druhý poločas jsme odehráli lépe než ten první. Byli jsme aktivnější a vytvářeli si šance, kdy po našem rohu zvýšil na 2:0 Toman. Soupeř byl ale pořád velice nebezpečný a podařilo se mu brzy snížit na 2:1. Utkání pak bylo otevřené, střídaly se šance na obou stranách. Definitivní pojistku přidal v závěru Boháček a mohli jsme se radovat z cenného vítězství.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - SK Líšeň 1:3 ( 1:0)

Sestava: Pešek - Čížek, Svoboda, Dvořák, Promberger (61´Pipek) - Vaverka, Stránský, Krahula (46´Sedlák), Havlík, Havelka - Zych (78´Mach)

Branky : Zych

Hodnocení:

Je to na jaře už po několikáté, kdy jsme ztratili nadějně rozehrané utkání. Musíme toho změnit hodně. Ale pokud nezměníme způsob chování jak v útočném, tak obranném pokutovém území kde se utkání rozhodují, tak zkrátka úspěšní nebudeme.

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

H. BROD - ŽĎÁR  1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: Irovský 2, Toman, Havlík, Odvárka

Sestava: Navrátil - Svoboda,Odvárka - Irovský,Havlík, Sedlák - Prokůpek, Toman (Staněk, Krajíc, Teplý, Jašek)

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

H.Brod - FC Žďas  6:4(2:2,1:2,3:0)

Branky: J.Sláma 3, S.Sláma

Hodnocení:

První polovina první třetiny patřila jasně nám. Vedli jsme 2:0 a neproměnili navíc penaltu. Opět nám ale nevyšel konec třetiny, kdy soupeř v posledních dvou minutách vyrovnal.

Druhou třetinu jsme byli vždy o gól vepředu a do poslední třetiny jsme odcházeli za vedení 3:4.

V poslední třetině jsme se ale začali bát o výsledek a soupeř v 70. minutě vyrovnal. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně domácí v 86. minutě rozhodli po nešťastné střele a dorážce po přímém kopu. V 90. minutě již po hře vabank přišel poslední gól a konečný hvizd rozhodčího.