FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

VÝSLEDKY MLÁDEŽE 6.11 - 7.11

Přinášíme souhrn výsledků naší mládeže působících v moravských ligových a divizních soutěží. Připojujeme pozvánku na středeční divizi starších žáků, kdy od 10.00 a 12.00 hostíme na Bouchalkách tým H.Brodu.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U19 :

BŘECLAV - FC ŽĎAS 2:6(2:2)

Branky: Otava 2, Bureš, Homolka, Suský, Koutník

Hodnocení:

Po nevydařeném vstupu do utkání, kdy jsme po chybách v obranné činnosti obdrželi 2 branky a zahození několika vlastních příležitostí přineslo nakonec jednoznačnou výhru a důležité 3 body. Pozitivem zápasu je obrat ve skóre, ale opakující se chyby a nedisciplína v některých situacích, nám neumožňují zvládat utkání ve větším klidu. Musíme na tomto zapracovat v zimní přestávce. V posledním podzimním kole zajíždíme na hřiště Svratky Brno a čeká nás utkání týmů ze středu tabulky.

DOROSTENECKÁ DIVIZE U17 :

BŘECLAV - FC ŽĎAS 0:5(0:3)

Branka: Prudík 2, Šikula, Suský, Klimeš

Hodnocení:

Dobře zvládnuté utkání. Ze zdravotních důvodů jsme museli před zápasem udělat 3 změny v obvyklé sestavě. I z toho důvodu se v úvodu utkání projevovala určitá nesehranost, ale kluci k utkání přistoupili zodpovědně a po vstřelení branky se zlepšila i kombinace a utkání měli již plně pod kontrolou. I nadále nám patří 3 příčka v divizní tabulce a v posledním kole zabojujeme na hřišti dosud druhé Svratky Brno o tuto pozici.

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U15:

HFK OLOMOUC - FC ŽĎAS  4:0(3:0)

ŽÁKOVSKÁ DIVIZE U14:

HFK OLOMOUC - FC ŽĎAS  5:1(2:1)

Branka: Promberger

Hodnocení:

V úvodním dějství, i přes dvě nesmyslně inkasované branky jsme neměli špatné pasáže. Velmi jsme ale tentokráte postrádali kvalitu v předfinální fázi. Situace jsme řešili zbrkle, pomalu a nejednou také sobecky. Nebezpeční jsme tak byli pouze po soupeřovu šestnáctku. Branka do šatny nám dávala naději na dobrý výsledek.

Slušně se nám vyvedl vstup do druhého dějství náznaky Sedláka a především tutovka Vaverky zůstaly nevyužity a tak se trestalo na druhé straně, kdy jsme opět soupeři nechali spoustu času a prostoru pro relativně jednoduchý gól. Se zápasem jsme ještě zkoušeli něco udělat, směrem nahoru poslali vícero hráčů, prostřídali. Bohužel střídající hráči již nezachytili tempo utkání, výborně organizovaný soupeř nám již vůbec nic nedovolil a naopak vyrážel hned několikrát do naší otevřené obrany a postupně navýšil na konečných 5:1.  Nutno podotknout, že ještě od většího přídělu nás zachránil brankář.

Klukům nelze upřít snahu, ale jednoznačně máme za sebou mnohem lépe kvalitativně odehraná utkání.

 

ŽÁKOVSKÁ LIGA U13

FC ŽĎAS – SIGMA OLOMOUC 1:14 (0:3, 1:5, 0:6)

Branka: Toman

Sestava: Šik - Staněk, Teplý – Odvárka, Havlík, Svoboda, Prokůpek - Toman (Krajíc, Irovský, Jašek, Chroustovský)

Hodnocení:

V posledním utkání podzimní části byl soupeř fotbalovější, měl větší pohyb, lépe kombinoval a dokázal proměňovat šance. I my jsme mohli jsme vstřelit více branek, protože jenom v první části jsme měli tři vyložené šance, ale bohužel bez efektu. Větší individuální kvalita se projevila i v dalších částech utkání a soupeř vyhrál zaslouženě. Dnes jsme řešili složitě herní situace, nedokázali déle držet míč, inkasovali hodně branek. Chceme hrát vyrovnanější utkání a víme, že v tréninku nás dál čeká spousta práce.

 

ŽÁKOVSKÁ LIGA U12

FC ŽĎAS – SIGMA OLOMOUC 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)

Sestava: Michut-  S.Sláma, Beneš, Ptascek, M.Had, Straka, Bureš, Suchý, J.Sláma, Synek, R.Had, Fiala

Branky: Suchý, S.Sláma

Hodnocení:

V závěrečném zápase podzimní části soutěže, jsme se utkali se Sigmou Olomouc. Do utkání jsme vstoupili jako vždy dobře, ale dvě šance, které jsme měli, bohužel neskončili brankou Soupeř nás přitlačil před vlastní branku a během 1. třetiny dokázal vsítit tři branky. Mohlo jich být i více, ale v celém utkání výtečně zachytal Radim Michut. Druhá třetina byla vyrovnanější, soupeř měl sice míč většinu času pod kontrolou, ale branku se mu podařilo dát až na samém konci třetiny. Třetí třetina byla opět ve znamení velké převahy soupeře, kdy napadal naši rozehrávku již v zárodku a držel nás na vlastní polovině a vstřelil další čtyři branky.

Bohužel až v poslední desetiminutovce jsme se dokázali důsledným napadáním a přesnou rozehrávkou udržet před soupeřovou brankou a vstřelit dva góly. Jeden po závaru Adam Suchý a druhý po faulu S. Sláma z penalty. 

V našem výkonu opět spíše převažovalo nasazení, bojovnost a zejména obětavost nad fotbalovou pohledností. Tady oceňuji zejména Jindru Beneše, který šel příkladem, tím jak blokoval střely a narušoval akce soupeře. O to víc musíme ocenit několik akcí našich hráčů, ať již samostatné průniky Tomáše Straky, téměř přes celé hřiště, nebo několik pěkných kombinací, do které se zapojily všichni hráči. Prvky a dovednosti, které trénujeme, se začínají konečně objevovat i při zápasech a do budoucna se tedy máme na co těšit. 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 STARÁ ŘÍŠE

     Neděle|8.10.2023

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR