Z Brna vezeme nakonec bod!

V neděli 13. září se utkalo divizní Áčko v Brně Bystrci s rezervou Zbrojovky. Po zajímavém průběhu si odvážíme nakonec bod a v tabulce jsme přepustili vedoucí pozici Hodonínu.

FC ZBROJOVKA BRNO B - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.2:2 (1:1)

​​​​​​Rozhodčí: Svoboda ŽK: 2:4 ČK: 0:0 Diváci: 100  Poločas: 1:1 Branky: 19.a 78..Lhotecký - 44. Henzl, 83. L.Trojánek. Domácí Lhotecký v 79. minutě neproměnil pokutový kop.
FC Žďas Žďár n. S.: Jícha - T. Trojánek, Vitásek, Fiala, Šindelka(22.Vokoun), T.Peňáz - Švoma,Henzl(79.Růžička),Sodomka,Kunstmüller(89.Klouda) - Kovář(54.L.Trojánek)

Hosté začali na bystrckém hřišti hodně zostra. Už po dvou minutách hry mohli jít do vedení, ovšem tečovaná rána Kováře skončila na břevně. Následně zahrozil také Kunstmüller, jeho pokus křížem z hranice vápna se ale do branky nevyšel. Kvído Formánek měl v první půli velmi dobře postavené tyče. Břevno mu pomohlo i po čtvrthodině hry, kdy do něj zblízka pálil Henzl a v pokračování akce Šindelka zblízka branku přestřelil.

Poté se dostali do vedení domácí. Po nenápadné kombinaci na levé straně se k míči dostal Lhotecký a z hranice vápna napálil i s pomocí jemné teče obránce balón přímo do vzdálenější šibenice – 1:0. Hosté nepolevili a tlačili se vpřed, nebezpečný centr srážel ve skluzu domácí Matula a míč se potřetí v první půli odrazil od břevna Formánkovy svatyně.

Obraz hry se neměnil ani v závěru půle. Domácí byli možná více na míči, ale tutovky měli hosté. Po rychlé kolmici za obranu se sám na branku Brna řítil Kovář, Formánek však skvěle vyběhl a nenechal si nasadit jesličky. V předposlední minutě úvodního dějství už se ovšem fotbalisté z Vysočiny vyrovnání dočkali, když centr z levé strany od Fialy proletěl až k Janu Henzlovi a ten na zadní tyči nasměroval míč do sítě – 1:1.

Druhá půle byla v úvodu vyrovnaná bez větších šancí. Jedinou možnost zahrozit měl hostující Sodomka, z hranice vápna ale branku Zbrojovky přestřelil. Po hodině hry si za beky Brna zaběhl Henzl, druhý gól v duelu však nepřidal, neboť pozorný Formánek jeho tvrdou ránu z pravé strany reflexivně vyrazil. V pokračování celé akce rozvlnil síť Sodomka, radost však utnul zdvižený praporek sudího – ofsajd.

Do hry se postupem času dostali také domácí. Kombinace Zbrojovky rozhýbal střídající Rogožan, jeho první akce s následným průnikem ale skončila zblokovanou střelou. Vzápětí Papež posadil svůj centr na hlavu Slunského, brankář Jícha neodhadl dráhu míče, domácí útočník však hlavičkoval vedle branky. Zbrojovka byla aktivnÍ a dvanáct minut před koncem se vrátila zpět do vedení.Lhotecký korunoval svůj povedený výkon, když dostal přihrávku za obránce, od půlicí čáry předvedl rychlý sprint s míčem po levé straně a akci zakončil ranou po zemi na zadní tyč – 2:1.

Brno poté ožilo a ještě více zmáčklo svého soupeře. Po skvělém průniku Šmida a následném faulu byla tři minuty po předchozí brance nařízena penalta. Té se ujal Lhotecký s vidinou útoku na hattrick, ovšem pálil jen do tyče. Vzápětí se navíc opět potvrdilo otřepané klišé „Nedáš – dostaneš.“ Žďár minutu po neproměněné penaltě domácích rozjel rychlý kontr po pravé straně a přízemní centr doputoval až k volnému Luboru Trojánkovi, který jej napálil pod břevno – 2:2. Domácí prahli v závěru po třech bodech, ze série nebezpečných centrů nakonec znovu útočil na hattrick Lhotecký, jeho zakončení hlavou ale branku těsně minulo.

Utkání nakonec vítěze nepřineslo, a tak se oba celky rozešly smírně 2:2.