FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

ŽĎÁRSKOU DOMÁCÍ TVRZ ZKUSÍ V MOL CUPU POKOŘIT ZNOJMO!

Po nedělní vítězném divizním zápase, kdy jsme v domácím prostředí porazili rezervu Líšně, přijede během jednoho týdne podruhé na Bouchalky tým Znojma.Výkop odloženého 1. kola českého poháru je ve středu 16.srpna v 17.00 hodin.

Aktuální ročník MOL Cupu zná program druhého kola. V sídle FAČR ho v pondělí 14. srpna rozlosovali předseda asociace Petr Fousek a Martin Pavlíček, manažer komunikace MOL. Úředním termínem je středa 30. srpna.

Do druhého kola už zasáhnou i prvoligové týmy s výjimkou Sparty, Slavie, Viktorie Plzeň a Bohemians jako zástupci v evropských klubových soutěží, a navíc ještě Slovanu Liberec jako vítěze prostřední závěrečné části FORTUNA:LIGY. Tyto kluby se zapojí do MOL Cupu až ve třetím kole.Před startem druhého kola se musí dohrát ještě čtrnáct zápasů úvodní fáze, které se v původním termínu nemohly uskutečnit kvůli dešti. 

Jedním z odložených zápasů je také utkání našeho týmu proti Znojmu.Na Bouchalkách 9.srpna vydatně pršelo a bohužel se prohnala asi dvě hodiny před výkopem cca hodinová průtrž.Husté vytrvalé pršení natolik nasáklo travnatý povrch, který se posléze stal nezpůsobilým.Náhradním termínem určilo vedení soutěže právě středu 16.srpna s výkopem od 17.00 hodin.

S napětím jsme tak sledovali  pondělní los 2. kola, který nám přiřadil potencionálního soupeře v případě postupu přes třetiligového soupeře a tím by byl druholigový 1.SK Prostějov. Se Znojmem jsme se utkali naposled v pohárové historii v 1.kole českého poháru v roce 2011 a po vyhrané první půli 1:0 jsme nakonec ve druhém poločase neudrželi vedení a prohráli 2:3

Fotbalisté Žďasu přešli v předkole přes Humpolec, který vyřadili po výhře 3:1.Žďárští v domácím prostředí již skoro rok a devěkrát v řadě neprohráli a v zápase proti celku z jižní Moravy se pokusí postoupit a potvrdit, že se z Bouchalek vozí vítězství velmi obtížně.. 

Náš soupeř si v letošním ročníku poradil v předkole ve Staré Říši s místním divizním týmem až v prodloužení. Přestože po 90 minutách žádná branka nepadla, nakonec si hráči Znojma vybojovali postup, když obě branky (každou v jedné části prodloužení) dal střídající portugalec Duarte Filipe Gomes Ferreira. Zajímavostí je že v základní sestavě, či širší 20 členném kádru Znojma nenajdeme žádného českého hráče všichni hráči jsou to krajánci z různých států světa(Brazílie,Venezuela,Portugalsko,Švédsko,Finsko,Srbsko,Francie,Itálie,Slovensko,Nizozemí,Rumunsko, Ghana,Kongo,Lotyšsko)

Ambasadorem MOL Cupu zůstává i v tomto ročníku nejlepší střelec v historii české reprezentace a vítěz poháru z roku 1996 Jan Koller.

Na další novinky se však fanoušci těšit mohou. Česká televize chystá z tohoto ročníku až patnáct přímých přenosů namísto dosavadních deseti. Vznikne také pravidelný magazín věnovaný právě MOL Cupu. A další přímé přenosy budou na menších internetových platformách.

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 SK VYSOKÉ MÝTO

     Sobota|27.1.2024

15.00

  

     

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouŽĎAS a.s.Národní sportovní agenturaKRAJ VYSOČINA

Ostatní partneři

1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.TEAMline, s.r.o.Pivovar ChotěbořZDAR, a.s.SPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouAKAB s.r.o.SATT a.s.Králi.cz webdesign - www.krali.czZdeněk Mráček - autodoprava

Mediální partneři

Žďárský deník

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČRŽďárská liga malé kopanéIS FAČR